11 Kasım 2009 00:00

‘Emri Küçük, bombaları Tekin verdi’

DANIŞTAY ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından ...

Paylaş

DANIŞTAY ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin dava ile birleştirilen birinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Osman Yıldırım, dünkü duruşmada “Cumhuriyet gazetesine yapılan eylemlerde işi veren Veli Küçük’tür, bombaları veren Muzaffer Tekin’dir” dedi.
ERUYGUR, TOLON VE KARADAĞ...
Dün daha önce verdiği ifadelere ilişkin konuşan Yıldırım, “İfadelerimdeki doğru olmayan kısım, Cumhuriyet gazetesine yaptırdığım eylemleri inkar etmemdir” dedi. Yıldırım, “Alparslan Arslan’ı kullananlar Veli Küçük’tür, Muzaffer Tekin’dir. Bunların üstü de Şener Eruygur, Hurşit Tolon ve Fikri Karadağ’dır” dedi. Hakim Özese’nin “Bunu nereden biliyorsun” sorusuna Yıldırım, “Sürekli bana gelen adamı kimin kullandığını bilmeyecek miyim?” dedi.
Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırı konusunda da “Cumhuriyet gazetesine yapılan eylemlerde işi veren Veli Küçük’tür. Bombaları veren Muzaffer Tekin’dir” dedi.
ATAŞEHİR TOPLANTISI
Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırıyla ilgili Ataşehir’de bir yerde toplantı yapıldığını söyledi. Yıldırım, “Toplantıda, kendisinin yanı sıra, Muzaffer Tekin, Hüseyin Görüm’ün yeğeni, Fikri Karadağ, Orhan Kadı, Alparslan Arslan ve tanımadığım başka kişiler vardı” dedi. “Toplantıda fazla kalmadım, 5 dakika kaldım. Bombaları aldım çıktım, götürdüm. 2 tane bomba aldım. Alparslan Arslan 1 tane aldı. Muzaffer Tekin verdi bombaları” diyen Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yönelik eylemden sonra Semih Tufan Gülaltay’ı aradığını belirterek, “Alparslan Arslan, Muzaffer Tekin, Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Zekeriya Öztürk ve Fikri Karadağ, bunlar Semih Tufan Gülaltay’ın yanına gitmediler mi?” dedi. Yıldırım, “Beşiktaş’ta Alparslan Arslan’ı bıraktığım yerde Veli Küçük’ün yazıhanesi var. Her eylemden sonra Alparslan Arslan’ı oraya bıraktım” dedi.
ERGENEKON’DA YENİ TUTUKLAMALAR
Öte yandan Ergenekon kapsamında dün 3 yeni tutuklama kararı verildi. Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ve Ulusal Kanal İstihbarat Servisi Şefi Ufuk Akkaya, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Poyrazköy’de nisan ayında yapılan kazı sonucu bulunan çok sayıda silah ve mühimmata ilişkin de bir yarbay tutuklandı. (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

Bakana göre Alevilerin talepleri slogandan ibaret

SONRAKİ HABER

Mansur Yavaş'ın istifa çağrısı yaptığı Halk Ekmek Genel Müdürü istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa