12 Kasım 2009 00:00

Arınç ve Baydemir bir arada!

DİCLE Üniversitesi’nin akademik yılı açılış törenine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı ...

Paylaş

DİCLE Üniversitesi’nin akademik yılı açılış törenine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç beraberinde Tarım Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekilleri Kutbettin Arzu, Abdurrahman Kurt ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bülent Arınç ve AKP’lileri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile yöresel kıyafetli 2 kız çocuğu çiçeklerle karşıladı. Arınç’ı makamında ağırlayan Baydemir, burada yaptığı açıklamada, “Son süreçle birlikte göstermiş olduğunuz cesaretliliğiniz ve kararlılığınız hakikaten güven veriyor. İnşallah bu güveni onurlu bir barışa taşırız” dedi.
YANLIŞLAR OLABİLİR
Halkı temsil eden bir belediyeyi ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını kaydeden Bülent Arınç da birlik ve beraberliği ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bülent Arınç, hükümetin ‘Kürt açılımından’ her ne koşul altında olursa olsun geri adım atmayacağını ifade etti.
Geçmişte yaşanan travmaları ve çekilen açıları bildiklerini kaydeden Arınç, “Geçmişte yapılan yanlışlıklar olabilir. Bunu el birliğiyle düzeltmemiz, farklılıkları bir güç olarak, zenginlik olarak algılamamız gerekiyor” dedi.
(DİYARBAKIR)
ÖNCEKİ HABER

10 hakim ve savcı için Ergenekon fezlekesi

SONRAKİ HABER

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Seçilerek aklanamazsınız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa