13 Kasım 2009 00:00

Grev geliyor!

25 Kasım’da kamu emekçileri 1 günlük uyarı grevine hazırlanıyor.

Paylaş

25 Kasım’da kamu emekçileri 1 günlük uyarı grevine hazırlanıyor. Memur sendikaları bir araya geldi ve yaşam koşullarının düzeltilmesi talebiyle; parasız ve demokratik eğitim hakkı için, nitelikli ve herkese eşit sağlık hakkı için, belediye hizmetlerinin en iyi biçimde verilmesi için, her gün her türlü tüketim maddesine yapılan zamların geri alınması için 25 Kasım’da greve çıkmaya hazırlanıyorlar.
Bu talepler biz üniversite öğrencilerine hiç de uzak değil. Bizler de sağlık hakkımız, medikolarımız, sağlık güvencemiz elimizden alınmaya çalışıldığı için “sağlıksız” bir geleceğe mahkum ediliyoruz. Niteliksiz, yetersiz ve pahalı yurtlarda, her türlü donanımdan yoksun okullarda, bizlerden türlü adlar altında toplanan paralarla eğitim hakkından mahrum bırakılıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yeterli olmasa da bizi biraz da olsa rahatlatan belediye burslarının da geri alınmasıyla, üniversitelerde hem çalışan, hem okuyan işçi-öğrenci arkadaşlarımızın işten çıkarılmasıyla gittikçe okula devam edebilmemiz daha da zorlaşıyor. Ve daha pek çok sorunla karşı karşıya kalıyoruz her gün.
Bizler de üniversite öğrencileri olarak kamu emekçileriyle birlikte, onların grevlerine destek vererek, okullarımızda öğrenci temsilcilikleriyle, klüplerle birlikte boykot ilan ederek taleplerimizi birleştirip daha gür bir şekilde haykırmak için alanlarda olmalıyız!
Gizem Örnek
(Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kenan’dan Demet’e genç hayatlar üzerine...

SONRAKİ HABER

“Kayyumların saldırdığı ilk alan kültür sanat oldu”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...