16 Kasım 2009 05:00

CHP’deki hanımağa

ASKERLİK yapmak için TSK’ya başvuran, çantasında Astra, yastığının altında Smith Wesson silah olan CHP’li Arıtman, Meclis’teki son iki eylemle yine gündemde.

Paylaş

ASKERLİK yapmak için TSK’ya başvuran, çantasında Astra, yastığının altında Smith Wesson silah olan CHP’li Arıtman, Meclis’teki son iki eylemle yine gündemde.
Yedi yıldır CHP milletvekili olan Canan Arıtman’ın asıl mesleği operatör doktor. İzmir milletvekili Arıtman, 1950 yılında tam da yılbaşı gecesi doğdu. Milletvekili olmadan önce de aktif olan Arıtman; Kadın Dayanışma Vakfı’nda da kurucu üye sıfatıyla bulundu. Arıtman, Meclis’e girdikten sonra “Hanımağa” sıfatını aldı.
PANKARTLARI HAZIRLADI
“Hanımağa” Arıtman’ın bu hafta içinde organize ettiği ilk eylem, TBMM Genel Kurul Salonu’ndaki “Pankartlı eylem” oldu. Arıtman 10 Kasım’da açılım ön görüşmesini protesto için TBMM Genel Kurul Salonu’nda taşınan pankartları hazırladı. Milletvekillerine eylem yaptırarak bu yasama döneminde bir ilke imza atan Arıtman, Erdoğan başta olmak üzere tepki çekmesine rağmen, Baykal’dan “takdir” aldı.
HEP EYLEMDE!
Arıtman, Şehit Anaları Derneği İstanbul Şube Başkanı Pakize Akbaba’ya da protesto için yardım etti. Akbaba, Arıtman sayesinde TBMM’ye girdi ve locada Türk bayrağı açıp eylemini gerçekleştirdi.
Arıtman’ı her zaman gündemde tutan eylemler ve açıklamaları hafızalara şöyle kazındı:
GÜL’E ‘ERMENİ’ ÇIKIŞI
Canan Arıtman Ermenilerden özür kampanyası için “düşünce özgürlüğü” diyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e “Annesinin etnik kökeni araştırılsın” cevabını verdi. Gül ile Arıtman karşılıklı açıklamaların ardından davalık oldu ve Gül 1 TL’lik tazminat kazandı…
TSK’YA BAŞVURU:
Arıtman, Dağlıca baskınının ardından gerekirse “cerrahi branş hekimi” olarak cephede görevlendirilmek için askerlik şubesine başvurdu. Milli Savunma Bakanlığı Arıtman’a “İhtiyaç halinde TSK sizi de saflarında görmekten mutluluk duyacaktır” cevabını verdi.
SİLAHIMI VERMEM:
Üç silahı olan ve 6.35 çapındaki küçük silahını çantasında taşıyan, Magnum, Smith Wesson’unu ise yastığının altına koyduğunu açıklayan Arıtman, “Devlet önce hırsızın, magandanın ve teröristin elindeki silahı alsın” dedi. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

AB’ye Kıbrıs resti

SONRAKİ HABER

22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa