16 Kasım 2009 00:00

Krize karşı 100 bin kişi yürüdü

İTALYA’nın başkenti Roma’da cumartesi günü sendikaların çağrısıyla hükümetin ekonomik krize karşı somut adımlar atmamasını protesto etmek üzere gerçekleştirilen gösteriye 100 bin işçi ve emekçi katıldı

Paylaş

İTALYA’nın başkenti Roma’da cumartesi günü sendikaların çağrısıyla hükümetin ekonomik krize karşı somut adımlar atmamasını protesto etmek üzere gerçekleştirilen gösteriye 100 bin işçi ve emekçi katıldı.
GÖSTERİLER ÜLKE GENELİNE YAYILDI
CGIL Sendikası’nın çağrısıyla yapılan ve ülke genelinde yapılan gösteride sık sık Başbakan Silvio Berlusconi’ye karşı sloganlar atıldı, pankartlar taşındı. CGIL Genel Başkanı Gugliemo Epifani mitingde yaptığı konuşmada, Berlusconi’nin krizin etkisi altında olan işçiler ve emekliler için hiçbir şey yapmadığını ifade etti. Geçtiğimiz nisan ayında yine sendikaların çağrısıyla benzer bir gösteri yapılmış ve hükümete krize karşı somut adımlar atması çağrısı yapılmıştı.
Gösterilere muhalefetteki Demokrat Parti de destek verdi. İtalya’da kriz nedeniyle binlerce işçini işini kaybettiği belirtiliyor.
(DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

Pakistan’da burkalı saldırı

SONRAKİ HABER

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV'ye geri döndü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa