16 Kasım 2009 00:00

Bir gecelik hizmet

ADANA’nın Merkez Çukurova Huzur evleri Mahallesi sakinleri mahallelerinin yollarının çamurlu ...

Paylaş

ADANA’nın Merkez Çukurova Huzur evleri Mahallesi sakinleri mahallelerinin yollarının çamurlu olması nedeniyle defalarca belediyeye başvurmalarına rağmen bir sonuç alamadı. Belediyenin kendilerini dikkate almaması üzerine mahallede basın açıklaması yapma kararı alan mahalleli belediyenin ‘açıklama yapmayın yolları yapacağız’ telkini ile karşılaştı. Açıklama yapacakları gün ise mahalleliyi belediyenin bir gecelik hizmeti karşıladı. Açıklama yapılmasını engellemek isteyen belediye gece mahalleye mıcır döküp sabah ise iş makineleri göndererek çalışıyormuş görüntüsü vermeye çalıştı.
Mahalleli ise yapılan çalışmanın göstermelik olduğunu belirterek, “Aylardır çamur deryası içinde yaşıyorduk. Açıklama yapacağız diye mıcır döktüler. Göz boyamalara karnımız tok” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Mahalleli adına basın açıklaması yapan Vehbi Yıldırım, yeni kurulan Çukurova Belediyesi’ne şikayetlerini yazılı ve sözlü olarak iletmelerine karşılık herhangi bir sonuç alamadıklarını aktardı. Kendilerini halkçı belediye olarak lanse eden CHP’li Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın kendilerini halk olarak görmediğini ifade eden Yıldırım, bahane üreten değil, hizmet üreten belediye istediklerini söyledi.
Basın açıklaması yapacaklarının duyulmasının ardından çalışmaların başladığını söyleyen Yıldırım aylardır belediye yetkililerinin nerede olduğunu sordu. Mahalleli açıklama yaparken çalışmaları sürdüren belediye çalışanları arasından gelen ve Fen İşleri Müdürü olduğunu söyleyen Ersoy isimli bir kişi ise belediyenin araç ve eleman sıkıntısı nedeniyle yavaş çalıştığını söyleyerek, belediyeyi savundu. (Adana/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kağıttan fenerlerle aydınlatacaklar

SONRAKİ HABER

İran'da yolcu uçağı iniş sırasında pistten çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa