17 Kasım 2009 00:00

Başbakan Erdoğan ‘dostuyla’ buluşacak!

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) “gıda güvenliği” konulu zirvesine katılmak üzere dün akşam İtalya’ya gitti.

Paylaş

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) “gıda güvenliği” konulu zirvesine katılmak üzere dün akşam İtalya’ya gitti. Erdoğan, buradaki konferansta bir de konuşma yapacak.
Başbakan’ın, “yakın dostum” olarak nitelediği ve son haftalarda hakkındaki yolsuzluk iddialarının yargı tarafından da onaylanmasıyla zor zamanlardan geçen Silvio Berlusconi’yle de özel bir görüşme yapacağı kaydedildi.
Roma'da gerçekleşecek FAO Zirvesi, gıda güvenliği konusuna odaklanacak. “Gıda, ekonomik ve finansal krizlerinin dünya gıda güvenliği üzerindeki olumsuz etkilerinin nasıl minimize edileceği gibi konular ele alınacağı zirvenin sonunda bir deklarasyon yayınlanması öngörülüyor. FAO, küresel gıda güvenliğinin kötüleştiğini söylüyor ve bunun insanlık için “ciddi bir tehdit” olduğu uyarısını da yapıyor. FAO’nun hesaplarına göre dünyada açlık çeken insanların sayısı 2009 yılında 100 milyon daha artarak bir milyarı aşacak.
(ANKARA)
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

ONUR SAVAŞI!

SONRAKİ HABER

Bu mektubun da üstü örtülecek mi?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...