17 Kasım 2009 05:00

HARBİYE’DE HALK TOPLANTISI

Eğitim Sen ve Antakya Tabipler Odası, 25 Kasım’da kamu emekçilerinin yapacağı bir günlük grevi halka anlatmak için mahalle ve belde toplantıları yapıyor.

Paylaş

Eğitim Sen ve Antakya Tabipler Odası, 25 Kasım’da kamu emekçilerinin yapacağı bir günlük grevi halka anlatmak için mahalle ve belde toplantıları yapıyor. Eğitim Sen önceki gün Harbiye Düğün Salonu’nda halk toplantısı yaptı.
Toplantının açılış konuşmasında, Harbiye Selman-Nasır İlköğretim Okulu’nda uzun yıllar öğretmenlik yapan Gürbüz Şahin, tüm Harbiyelilerin 25 Kasım’daki uyarı grevine destek vermesini istedi.
Antakya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Sadık Nazik ise “Yetkililer bize masal anlatıyorlar. 33 bin nüfuslu Harbiye’nin bir tek sağlık ocağına tedavi olmak için gittiğinizde önünüzde uzun bir kuyruk. İster istemez aklınızdan, ‘burası özelleşse, hiç beklemeden hizmet alsam, parasını da devlet karşılasa’ diye geçiyor. Halbuki her 10 bin kişiye bir sağlık ocağı düşüyor. Yani Harbiye’de an az üç sağlık ocağı olması gerekirken sadece bir tane var. Bu gerçekler ortadayken bizim sağlıkta özelleştirme masalına inanmamızı istiyorlar” diye konuştu. Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Servet Kavuk da, krizin faturasının emekçilere ödetildiğini, buna karşı durabilmek için kamu emekçilerinin grevine destek olunması gerektiğini kaydetti. (ANTAKYA)
ÖNCEKİ HABER

Birlik emekçileri umutlandırdı

SONRAKİ HABER

Seyhan'da mültecilere yönelik saldırıda gözaltına alınanlardan 15'i serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa