17 Kasım 2009 00:00

Kısa filmlerin en iyileri belli oldu

“21.Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali”nde ödüller sahiplerini buldu.

Paylaş

“21.Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali”nde ödüller sahiplerini buldu. Ülkemizde üretilen kısa filmleri desteklemek ve seyirci ile buluşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen ulusal yarışmaya bu yıl da büyük bir katılım oldu. Ön elemeyi geçen 38 film, festival gösterim programına alındı.
Seçici kurul bu yıl, Yönetmen İnan Temelkuran, Görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, Oyuncu Selen Uçer, Görüntü Yönetmeni Gökhan Atılmış, Senarist Ayşe Teker, Sanat Yönetmeni Natali Yeres, Sinema yazarı Ceylan Özgüm Özçelik ve yönetmen Oğuz İçöz’den oluştu.
En iyi kısa film ödülleri
* En İyi Kurmaca Film Ödülü:
Güneşin Karanlığı (Ayşegül Yadigar)
* Kurmaca Dalı Jüri Özel Ödülü:
Dilemma (Eray Dinç)
* En İyi Belgesel Film Ödülü:
Özgürlüğe Mahkum (Nurullah Dinçer)
* En İyi Deneysel Film Ödülü:
Ben (Can Alkanlar)
Hollanda Baş Konsolosluğu’nun verdiği “En Yaratıcı Kısa Film Ödülü” de bu yıl Ayçe Kartal’ın gerçekleştirdiği “Malfunction” isimli canlandırma filminin oldu.
Büyük bir seyirci kitlesinin, yabancı konukların, konsolosluk temsilcilerinin, basın mensuplarının ve kısa film yönetmenlerinin hazır bulunduğu ödül töreni, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Ödül alan filmlerden bölümler izlendi, yönetmenleri seyirciler ile tanıştırıldı ve kendilerine plaketleri verildi.
Ülkemizin en uzun ömürlü ve en deneyimli kısa film festivali olan ve bu yıl 21. yaşını kutlayan bu festival, yerli ve yabancı kısa filmlerin seyirci ile buluşması, yabancı yönetmenlerin ülkemizde konuk edilmesi ve ilginç atölyeler düzenlenmesi ile üzerine düşen görevi, her geçen yıl daha da nitelikli hale geti-rerek sürdürüyor.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

GERÇEĞİN GÖZÜYLE

SONRAKİ HABER

Sakarya'da ırkçı saldırı: Tarım işçisi Şirin Tosun kafasından vuruldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa