18 Kasım 2009 05:00

Velilerin baz istasyonu isyanı

İZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan üç okula 40 metre uzaklıkta bulunan stada bir gecede dikilen baz istasyonu, velileri isyan ettirdi.

Paylaş

İZMİR’in Ödemiş İlçesi’nde bulunan üç okula 40 metre uzaklıkta bulunan stada bir gecede dikilen baz istasyonu, velileri isyan ettirdi. Ödemiş 50’nci Yıl İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım Kız Meslek lisesi ve Ödemiş Endüstri Meslek Lisesi’ne 40’ar metre uzaklıkta bulunan Saraçoğlu Stadyumu’na bir gecede 30 metrelik baz istasyonu dikilerek etrafı kapatıldı ve üzerine stadın adı yazıldı. Durumu yeni öğrenen okul velileri ise bir araya gelerek tepkilerini ifade etti.
YENİ ÖĞRENMİŞLER
50’nci Yıl İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Öznur Büyükdağ, okullarında 1700, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nde 800, Ödemiş Endüstri Meslek Lisesi’nde ise 1000 öğrenci bulunduğunu söyledi. Büyükdağ, “Stadyum içerisinde kurulmuş olan baz istasyonunu henüz öğrendik. Okulumuza 40 metre mesafesi var. Sol tarafında endüstri meslek, sağ tarafında kız meslek lisesi bulunuyor. Bu çok kötü bir seçim. Çocuklarımız ve biz bu konuda çok rahatsızız. Baz istasyonu istemiyoruz, çocuklarımızın kanser olmasını istemiyoruz” diye konuştu.
Nevin Çakal adındaki veli de, baz istasyonunun hemen kaldırılmasını istediklerini belirterek, “Çocuklarımızın sağlığı çok büyük tehlikede olduğu için sesimizi duyurmak istiyoruz. Baz istasyonundan herkes çok etkileniyor. Saracoğlu Stadyumu’nun tam içerisine yapılmış. Üç okulun tam ortasında. Ayrıca bu stadyumda özel günler kutlanıyor. Etrafındaki ev sayısı da çok fazla” diye konuştu. (İZMİR)
ÖNCEKİ HABER

Dikkat! Sobanız katiliniz olmasın

SONRAKİ HABER

Beşiktaş ile Başakşehir 1-1 berabere kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa