19 Kasım 2009 00:00

Memur-Sen TİS için meclise yürüdü

MEMUR-SEN üyeleri, kamu çalışanlarının Toplu İş Sözleşmesi ve grev hakkı için genel merkez binasından TBMM Çankaya Kapısı'na kadar yürüdü.

Paylaş

MEMUR-SEN üyeleri, kamu çalışanlarının Toplu İş Sözleşmesi ve grev hakkı için genel merkez binasından TBMM Çankaya Kapısı'na kadar yürüdü. Memur-Sen pankartı önünde yürüyen grup, yürüyüş sırasında sık sık, "Sadaka değil hakkımızı istiyoruz", "Meclis uyuma memuruna sahip çık" sloganları attı.
Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Hükümet, Avrupa Sosyal Şartı'nın 5 ve 6. maddesine konan çekincenin kaldırılmasının şart olduğunda ısrarcı ise, o zaman bu çekinceyi derhal kaldırsın" dedi. Gündoğdu, kamu görevlilerinin özlemle beklediği toplusözleşme ve grev hakkını vererek memur açılımını başlatmamsını istedi. Uzlaşma Kurulu kararları ile Memur-Sen'in taleplerinin aynı olduğunu ifade eden Gündoğdu, "Hükümetin 2010 bütçesine baktığımızda sosyal yönünün zayıf olduğunu görüyoruz. Krize rağmen sermaye sahiplerine ödenen pay 54.3 milyar iken memura reva görülen yüzde 2,5+2,5'dir" dedi. Açıklamanın ardından Gündoğdu başkanlığındaki 5 kişilik heyet, TBMM Bütçe Komisyonu ile görüşmek için Meclis'e girdi. (ANKARA)
ÖNCEKİ HABER

GÖZLEM

SONRAKİ HABER

Şule Çet davasında "saat" detayı: Güvenlik kamerası saati 10-11 dakika ileride

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa