19 Kasım 2009 05:00

DOĞA EVRİMİ FOTOĞRAFLA ANLATILIYOR

ANKARA Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD), Darwin’in doğumunun 200. yılı nedeniyle evrim teorisi’ni fotoğraflarla anlatıyor.

Paylaş

ANKARA Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD), Darwin’in doğumunun 200. yılı nedeniyle evrim teorisi’ni fotoğraflarla anlatıyor. Yüz binlerce yıllık fosillerden canlıların biyolojik çeşitliliğine evrim, fotoğraflarla bir kez daha kanıtlanıyor.
Sergi, Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda (ASMMMO). 2009 Unesco Darwin yılı kapsamında Doğa Fotoğrafçıları Grubu da Tarık Yurtgezer öncülüğünde harekete geçti.
Bir yıl içinde Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerinde fotoğraf çeken 13 grup üyesi, yeryüzü oluşumunda yaşanan tektonik kayaç hareketlerini, Ankara’da Miyosen döneme ait deniz fosillerini, renk değiştiren böcekleri fotoğrafladılar. Doğa Fotoğrafçıları Grubu üyesi Ali Asgar Şahin, canlıların biyolojik çeşitlilik, jeoloji, fosiller ve savunma sistemleri başlıklarında topladıkları fotoğraflardan eleme yaptıklarını ve çektikleri fotoğrafların bir kısmını sergilemeye karar verdiklerini belirtti. ANKARA
ÖNCEKİ HABER

Öğretmenlerin sergisi

SONRAKİ HABER

Hulusi Akar'ın CHP'li Özgür Özel'e açtığı "hakaret" davası görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa