19 Kasım 2009 00:00

Genelkurmay Taraf’ı dava etti

GENELKURMAY, Taraf’ın haberini yalanladı; “adli müşavirliğin darbe planının imhasını istediği”ne dair belgenin sahte olduğunu...

Paylaş

GENELKURMAY, Taraf’ın haberini yalanladı; “adli müşavirliğin darbe planının imhasını istediği”ne dair belgenin sahte olduğunu, bunu İstanbul’daki başsavcılığın bildiğini savundu ve Taraf’la ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Taraf gazetesi, 17 Kasım’da birinci sayfadan verdiği haberinde, Ergenekon soruşturması kapsamında ortaya çıkan belgeyle ilgili Haziran 2008’deki haberlerin ardından, adli müşavirliğin belgenin “darbe planı” olduğunu, 30 yıl içinde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılama yapılabileceğini, bu nedenle imha edilmesi gerektiğine dair bir yazı yazdığını bildirmişti.
Genelkurmay, önceki gün 18.50’de internet sitesinde yaptığı açıklamada, İstanbul Başsavcılığı’nın bu belgeyi kendilerine bu yıl 8 Nisan’da gönderdiğini, 1 Mayıs’ta savcılığa “Askeri yazım teknikleri ve isimler kullanılarak kurgulanmış sahte bir belgedir” diye yanıt verdi. Genelkurmay, “Sahte belgeyi kasıtlı olarak gerçek gibi sunan gazete” diye nitelediği Taraf hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da bildirdi.
(MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Memleketimden domuz gribi manzaraları

SONRAKİ HABER

Diyarbakır’da kayyum protestosu sürüyor: Amed bizimdir bizim kalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa