21 Kasım 2009 00:00

‘Ne olursa bizim gibi garibanlara oluyor’

Sultan Aydoğan, Melek Haskan ve Şakire Sırtıkara... 3 kadın, önceki gün Kurtköy’de bir otobüs durağına giren otomobilin altında kalarak can verdi.

Paylaş

Sultan Aydoğan, Melek Haskan ve Şakire Sırtıkara... 3 kadın, önceki gün Kurtköy’de bir otobüs durağına giren otomobilin altında kalarak can verdi. Otomobili bir özel üniversite öğrencisi kullanıyordu, ölen kadınlardan Şarkire Sırtıkara da villalarda temizlik yapıyordu. Kendisi okuyamayan Sırtıkara’nın hayali, kızlarını okutmaktı. Eşi Fikri Sırtıkara öfkesini şu sözlerle dile getirdi: “Zengin çocukları hep böyledir. Ne olursa bizim gibi garibanlara oluyor...”
KIZLARINI OKUTMAK İÇİN ÇALIŞIYORDU
Pendik Kurtköy’de önceki gün meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden Şarkire Sırtıkara’nın (36), 17 yaşında Derya ve Şeyda isimli ikiz kızlarını okutmak için temizlik işçisi olarak çalıştığı öğrenildi. Okan Üniversitesi Öğrencisi Berkant Polat’ın, otobüs durağında çarparak ölümüne neden oldukları Sultan Aydoğan (45), Melek Haskan (31) ve Şakire Sırtıkara’nın (36) yakınları, cenazeleri almak için Tuzla Devlet Hastanesi’ne geldi. Şakire Sırtıkara’nın kızları Derya ve Şeyda, uzun süre hastane önünde gözyaşı döktü. Aydoğan ve Haskan’ın yakınları da kazaya tepki gösterdi. Şakire Sırtıkara’nın inşaat işçisi eşi Fikri Sırtıkara, “Sabah ikimiz de işe gitmek için evden çıktık, çocuklar da okula gitmişti. Otomobil hızla gelip duraktaki eşime ve yanındaki iki kadına çarpıp öldürmüş. Eşimin iş yerinden aradıklarında kazayı öğrendim” diye konuştu.
HAYALLERİNİ TAMAMLAYAMADI
“Bu resmen cinayet” diyen Sırtıkara, “Orada 4 şeritli yol var. Direksiyonu toplasa durağa girmezdi. Zengin çocukları hep böyledir zaten, ne olursa bizim gibi garibanlara oluyor” sözleriyle yaşanan olaya tepki gösterdi.
Eşinin, ikiz kızlarını okutmayı çok istediğini ve bunun için villalarda temizlik işçisi olarak çalıştığını söyleyen Sırtıkara, “Kendim okuyamadım, çocuklarımı okutacağım’ diyordu. Ama hayallerini tamamlayamadı” diyerek gözyaşı döktü.
CADDEDE IŞIK YOK
Kazada hayatını kaybeden Melek Haskan’ın ağabeyi Tarık Haskan da, kız kardeşinin çocukları çok sevdiğini ve bu yüzden 2 yıldır çocuk bakıcılığı yaptığını söyledi. Ağabey Haskan, kazaya karışan otomobilin çok hızlı gittiğini söyledi. Gözyaşlarını tutamayan Sultan Aydoğan’ın eşi Veysel Aydoğan da, eşinin beklediği yerde durağın ve caddede ışığın bulunmamasından yakındı. (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Barış gruplarının Van’daki halk buluşmaları sürüyor

SONRAKİ HABER

Buca'da eski eşi tarafından katledilen Büşra Yabaşkul’u kadınlar uğurladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa