23 Kasım 2009 00:00

Kahve köşeleri yerine spor alanları için...

KURULUŞ çalışmalarını tamamlayan Avcılar Spor Kulübü, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bir dayanışma gecesi gerçekleştirdi.

Paylaş

KURULUŞ çalışmalarını tamamlayan Avcılar Spor Kulübü, Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bir dayanışma gecesi gerçekleştirdi. 300 kişinin katıldığı gecede yerel sanatçılar şarkılarıyla katılanları coştururken, yapılan konuşmalarda da sporun önemine değinildi.
Gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu spor kulübünde yer alan gençler, özellikle belediyelerin kendilerine daha çok spor alanları sunmasını talep ettiler. Kendi çabalarıyla kurdukları kulüplerinin de desteklenerek ilerletilmesini isteyen gençler, “Kahve köşelerinde sürünmek değil spor yapmak istiyoruz” dediler.
Coşkulu anların yaşandığı gecede kulüp adına konuşma yapan Kulüp Başkanı Aytekin Yayla, amaçlarının gençlere spor yapabilecekleri imkanlar sunmak olduğuna değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu yolla gençlerimize bir hizmet sunmaya çalışıyoruz. Kirlenmiş her şeyden uzak durarak sporla gençlerimizin bulunmasını istiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz kulübümüzün de özellikle belediye tarafından desteklenmesini istiyoruz. Şu anda belediye başkanımız bize destek sunacağını ifade etti. İnanıyorum ki ileriki zamanlarda daha başarılı işler yapacağız. Yeter ki el ele verelim, birlik olalım, kulübümüze sahip çıkalım.”
Gecede gazetemiz adına bir konuşma yapan muhabirimiz Sinan Ceviz, gençlerin sağlıklı yaşam haklarının ellerinden alınmaya çalışıldığı böylesi bir dönemde gençlerin bu çabasının olumlu olduğunu söyledi. Evrensel gazetesi olarak bu çabayı destekleyeceklerine değinen Ceviz, sözlerini şöyle sürdürdü.
OLUMLU BİR ÖRNEK
“Ülkeyi yönetenler, havamızı, suyumu kirletiyorlar. Sağlık hakkımızı, spor hakkımızı elimizden alıyorlar. Biz Evrensel gazetesi olarak, bir yalan perdesi arkasında halkın ve gençliğin geleceği ile oynayanlara karşı mücadele veriyoruz. Gerçekleri yazıyor ve yalan perdesini yıkmaya çalışıyoruz” dedi. Gençlerin bir araya gelerek oluşturdukları spor kulübünün, gençlerin bir araya geldiklerinde iyi şeyler başarabileceklerinin küçük olumlu bir örneği olduğuna değinen Ceviz, “Biz bu olumlu çabanın yanında olacağız ve destekleyeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Avcılar Belediyesi Spor Müdürlüğü adına konuşan Osman Topaloğlu şunları söyledi: “Gençler sokaklarda boş boş gezip madde bağımlılığına sürükleniyor ve zamanlarını boşa harcıyorlar. Gençler, geleceklerini karartacak alışkanlıklar yerine, zamanlarını boşa harcamak yerine spor kulüplerine yazılmalı ve spor yapmalılar. Belediyemiz de bu konuda elinden gelen desteği sunacaktır.” Topaloğlu, konuşmasını gençlerin yanında olacaklarını söyleyerek tamamladı.
Yapılan konuşmaların ardından söylenen şarkılarla gençler hep birlikte halaylar çektiler, oyunlar oynadılar. Mahalle halkının da geceye katılarak spor kulübü çalışmalarına destek verdiği gece, coşkulu bir şekilde sona erdi.
(İstanbul/EVRENSEL)
Zeynep Karabulut
Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Mücadele kazandırıyor

SONRAKİ HABER

Kocaeli’nde kardeşlik türküleri söylendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...