İşçilerden greve destek kararı

KESK üyesi kamu emekçileri, 25 Kasım’da yapacakları 1 günlük uyarı grevi için İzmir Genel-İş 3 No’lu Şube yönetici ve üyelerine destek çağrısında bulundular.


KESK üyesi kamu emekçileri, 25 Kasım’da yapacakları 1 günlük uyarı grevi için İzmir Genel-İş 3 No’lu Şube yönetici ve üyelerine destek çağrısında bulundular. Kamu emekçilerinin çağrısını değerlendiren Genel-İş yöneticileri, genişletilmiş temsilciler kurulu toplantısı düzenledi.
DİSK Genel-İş toplantı salonunda, önceki gün sabah başlayan ve akşam saatlerine kadar süren toplantının ardından 70 temsilcinin ortak kararıyla çağrıya olumlu yönde yaklaşıldığı açıklandı.
GREVDEN SONRA DA SÜRMELİ
Sadece greve ilişkin değil, grev sonrasında da ortak mücadele etmenin bir başlangıcı olduğuna dikkat çekilerek; “Bu kadar antidemokratik uygulamaların olduğu bir ortamda, sokağa inip mücadelenin daha da büyütülmesi için tüm çabamızı ortaya koymalıyız” dendi.
‘MÜCADELE SÜREKLİ OLMALI’
Yapılan toplantının içeriğine ilişkin görüşlerini aldığımız 3 No’lu Şube Başkanı Cafer Gonca, kamu emekçilerinin grevinin tüm emekçiler için sevindirici olduğuna dikkat çekerek; “Diğer demokratik kitle örgütleri ve sendikaların ortaklaşa daha yaygın hale getirmesi, sadece grevin destekleyicisi değil, eylemin bir sorumlusu olarak içinde yer alması daha iyi olur” dedi.
ÜRETİMDEN GELEN GÜÇ KULLANILACAK
Kamu emekçilerinin aldığı kararlara uyacaklarını dile getiren Gonca, büyükşehir belediyesine bağlı tüm işyerlerinde, kamu emekçilerinin iş bıraktığı her alanda üretimden gelen güçlerini kullanacaklarını ve iş bırakacaklarını bildirdi. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net