24 Kasım 2009 05:00

Şimdi grevde dayanışma zamanı!

KESK ve Kamu-Sen’ in çağrısı ile 25 Kasım’da yapılacak olan bir günlük iş bırakmaya diğer meslek örgütleri...

Paylaş

KESK ve Kamu-Sen’ in çağrısı ile 25 Kasım’da yapılacak olan bir günlük iş bırakmaya diğer meslek örgütleri, sendika ve siyasi partilerden destekler de açıklanmaya devam ediliyor.
İzmir’de de son yerel seçimlerde oluşan ‘Emek, Barış, Demokrasi Güçleri’nin bileşeni beş siyasi partinin yöneticileri dün yaptıkları bir basın toplantısı ile 25 Kasım iş bırakmasına dikkat çekerken hem kendi çalışma alanlarındaki emekçilere hem de tüm Türkiye halkına krizin faturasına karşı birlikte mücadele çağrısı yaptılar.
EMEP, ÖDP, DTP, SDP ve TKP’nin il başkan ve yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında ortak basın metnini ÖDP İl Başkanı Avukat Cemal Doğan okudu. Kamu emekçilerinin yıllardır sürdürdükleri bir mücadeleyle kazandıkları örgütlenme haklarını, toplu iş sözleşmesi ve grev hakkını da içerecek taleplerini evrensel boyuta taşımak için tekrar alanları dolduracaklarını belirten Doğan, “Topluma yoksulluğun bir kader olarak benimsetilmesine, itaat kültürünün aşılanması için her tür ideolojik aracın devreye sokulmasına, örgütlü bir şekilde karşı koymak ve dur demek için; 25 Kasım mücadele günüdür. ‘Bugün Grev Günüdür’ diyen kamu emekçilerinin yanında olduğumuzu bildiriyor, emekçileri, emeklileri, çiftçileri,esnafları, işsizleri, gençleri, KESK’in bu onurlu mücadelesini desteklemeye çağırıyoruz” diyerek açıklamanın devamında alana çıkışlarındaki somut emekçi taleplerini de sıraladı. Ayrıca, siyasi partilerin açıklamalarına KESK Şubeler platformu adına Dönem Sözcüsü Ali Kılıç, ve TTB Merkez Konseyi Üyesi Doktor Zeki Gül’de katıldı. (İzmir/ EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Pankartlar asıldı bildiriler dağıtılıyor

SONRAKİ HABER

CHP'li Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş’ı serbest bırakın, çözüm süreci tekrar başlasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa