24 Kasım 2009 00:00

Fikret Otyam’dan sergi ve sohbet

FİKRET ve Filiz Otyam’ın fotoğraflarının sergileneceği bir sergi açılıyor. Fazıl Say da bugün Çırağan’daki sergi açılışında küçük bir konser verecek.

Paylaş

FİKRET ve Filiz Otyam’ın fotoğraflarının sergileneceği bir sergi açılıyor. Fazıl Say da bugün Çırağan’daki sergi açılışında küçük bir konser verecek.
Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi, daha önce resim ve keçe çalışmalarıyla galeriye konuk olan Fikret-Filiz Otyam çiftini, bu kez Adnan Polat ve Tunç Ulusoy ile birlikte bir fotoğraf sergisinde ağırlıyor. Her sanatçının yurtiçi ve yurtdışında çekilmiş, 30’a yakın farklı boyutlarda fotoğrafı galeri duvarlarını süsleyecek.
Tıpkı resimler gibi tuvallere basılıp çerçevelenmiş renkli ve siyah beyaz fotoğrafların bir diğer özelliği, çağdaş olanaklardan hiçbirinin makinalarda kullanılmamış, üstlerinde hiç oynanmamış oluşu. Satışı yapılan resimlerden sergi boyunca ikişer tane daha çoğaltılacak ve eserlerin bir dördüncüsü olmayacak.
Bu akşam serginin açılışı, değerli piyanist Fazıl Say’ın “Baba Dostu” dediği Fikret Otyam için konuklara vereceği 40 dakikalık bir piyano konseriyle yapılacak. Konserin ardından Nebil Özgentürk’ün sanatçılar hakkında yapmış olduğu 5 dakikalık belgesel gösterilecek. Çırağan’dan sonra Ankara’daki Polat Galerisi’ne taşınacak sergi, 24 Kasım-29 Aralık 2009 arasında Çırağan Sarayı’nın zemin katındaki Sanat Galerisi’nde günün her saati ücretsiz olarak gezilebilir.
Yarın saat 19.00’da ise Şebnem Yüce’nin moderatörlüğünde yapılan Çırağan Sohbetleri’nin konukları yine “4 Objektif 4 Yürek”in dört sanatçısı Fikret- Filiz Otyam, Adnan Polat ve Tunç Ulusoy. Fotoğrafçılık sanatıyla ilgili yapılacak sohbete katılım ücretsiz.
Bilgi için: (212) 326 46 46
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Michael Jackson hâl⠑En İyi’

SONRAKİ HABER

Malatya'da 4.6 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa