24 Kasım 2009 05:00

Kayapalı kadınlar dernek kurdu

ÇEŞİTLİ yardım çalışmaları ve sosyal faaliyetler yürütmek üzere bir araya gelen Kayapalı kadınların dernekleşmesi için destek veren Nilüfer Belediyesi...

Paylaş

ÇEŞİTLİ yardım çalışmaları ve sosyal faaliyetler yürütmek üzere bir araya gelen Kayapalı kadınların dernekleşmesi için destek veren Nilüfer Belediyesi, bölgedeki kadınlara hem dernek faaliyetlerinde kullanılmak üzere, hem de kadınlara yönelik halk eğitim faaliyetleri yürütülmesi için iki ayrı mekan kazandırdı.
Nilüfer Belediyesi tarafından tahsis edilen iki daireden biri Kayapa Kadınları Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği olarak hizmete açılırken, diğeri de Halk Eğitim Merkezi’nin Kayapa’da organize edeceği kurslar için tahsis edildi.
Açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kayapalı kadınları girişimci tavırları nedeniyle kutlayarak, “Burada kadınlarımızın öncülüğünde kurulan bu dernek aslında tüm kadınlarımıza örnek olmalı. Onları bu yürekli davranışları için kutluyor ve önce Kayapalı kadınlar için ardından da Nilüfer için yürütecekleri çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi. Kadınlara ürettikleri ürünler için Pazar alanlarında yer tahsisi sözü veren Başkan Bozbey, “Kadınlarımız sergiledikleri bir arada duruşları ile hem ekonomik olarak hem de sosyal olarak Kayapa’ya çok şey katacaklardır” dedi.
Kayapa Kadınları Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği olarak hizmete açılan dairenin bir bölümü dernek yönetim odası ve toplantı odası, bir bölümü de çocuk odası olarak düzenlendi. (Bursa/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

‘Engelliler aleyhine ayrımcılık yapılıyor’

SONRAKİ HABER

Milli halterci Şaziye Erdoğan dünya şampiyonu oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa