25 Kasım 2009 00:00

Bu da Bitlis feneri...

AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in başkanı olduğu Bitlis Feneri Derneği’ne, Bitlis Sigara Fabrikası depoları aylığı 179 liraya kiralandı.

Paylaş

AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in başkanı olduğu Bitlis Feneri Derneği’ne, Bitlis Sigara Fabrikası depoları aylığı 179 liraya kiralandı.
AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in başkanı olduğu Bitlis Feneri Derneği’ne, Bitlis Sigara Fabrikası depolarının kiralandığı ortaya çıktı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in soru önergesine verdiği yanıt ile “Gıda Bankacılığı” yapan derneğin, Bitlis’teki Tekel Fabrikasının yemekhanesini kullandığını açıkladı.
Bakan Şimşek, Bitlis Sigara Fabrikası sahasında atıl durumda bulunan eski işçi yemekhanesinin, derneğe yoksullara gıda, giyim gibi yardım malzemeleri dağıtımı amacıyla kiralandığını açıkladı. Şimşek, dernekten kira bedeli olarak iki yıllığına 4 bin 305 lira alındığını belirtti. Bu durumda aylık kira yaklaşık 179 liraya geliyor.
YANITSIZ KALAN SORULAR
Şimşek, sigara fabrikalarının 2008’de özelleştirilerek BAT firmasına devredilmesinin ardından, Bitlis Sigara Fabrikası’nın bu tarihten itibaren TEKEL ile herhangi bir ilgisinin kalmadığını belirtti. Ancak CHP’li Dibek “Tekel’e ait Bitlis Fabrikası yemekhanesi kimin izni ile Bitlis Feneri Derneği’ne tahsis edilmiştir? Kurum müfettiş raporundan sonra yemekhanenin boşaltılması için bir çalışma yapmış mıdır? Rapor sonrasında müfettişlerin sicil notları ve görev yerleri değişti mi? Sorularına cevap alamadım” dedi.
(BİTLİS)
ÖNCEKİ HABER

Şimdi güvendeler mi?

SONRAKİ HABER

Mobilya fabrikasında çalışan İşçi Erol Karaş’ın sol kolu makineye sıkıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa