25 Kasım 2009 05:00

Şimdi güvendeler mi?

MARDİN’in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde yaşanan katliamın ardından evlerini terk etmek zorunda kalan saldırganların yakınları Kırklareli’ne yerleşti.

Paylaş

MARDİN’in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde yaşanan katliamın ardından evlerini terk etmek zorunda kalan saldırganların yakınları Kırklareli’ne yerleşti. Taşıma işlemleri televizyoncuların ve gazetecilerin nezaretinde oldu. Şimdi bütün Türkiye onların nerede kaldığını biliyor. Peki onlar şimdi güvende mi?
NEDEN GİZLİ YAPILMADI?
4 Mayıs’ta kendi kanlarından kişiler o katliamı gerçekleştirdiğinde artık Bilge köyünde yaşamaları imkansızdı. Canları tehlikedeydi. Devlet olaya el koydu ve iki tarafı ayırmaya karar verdi. “Öldüren tarafı” gizlice başka bir şehre nakledeceğim dedi. 58’i çocuk toplam 84 kişinin Kırklareli’nde kalacağı siteler biliniyor. Hatta evlerinin içine girilip fotoğraflar çekildi. Peki bu insanlar artık ne kadar güvende? Şimdi akıllarda tek soru var: Bu transfer neden gizli yapılmadı, yapılamadı?
‘ŞÜKÜR KURTULDUK’
Yaşlı bir kadın, otobüsten iner inmez, ellerini açarak “Şükür kurtulduk” dedi. Başka bir kadın ise “Buraya gelmekten memnun musunuz?” sorusuna “Göreceğiz. İnsanın kendi evi gibi yok” yanıtını verdi. Çocuklar ve kadınlar bina içinde bir yerde toplanırken, erkekler de eşyayı içeriye taşıdı. Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Bilge köyünde 4 Mayıs’ta 7’si çocuk 44 kişi öldürülmüş, 10 kişi de yaralanmıştı.
(KIRKLARELİ)
ÖNCEKİ HABER

Başbakan çıldırmış olmalı

SONRAKİ HABER

TÜİK verilerine göre yoksul daha yoksullaştı; zengin daha zenginleşti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa