28 Kasım 2009 00:00

Açık görüş bugün başlıyor

TUTUKLU ve hükümlüler, Kurban Bayramı dolayısıyla bugünden itibaren açık görüş yapacak.

Paylaş

TUTUKLU ve hükümlüler, Kurban Bayramı dolayısıyla bugünden itibaren açık görüş yapacak.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, Adana E Tipi, Ankara 1 ve 2 Nolu L Tipi, Alanya L Tipi, Antalya E ve L Tipi, Aydın E Tipi, Bursa E Tipi, Çorum L Tipi, Denizli D Tipi, Diyarbakır E Tipi, Gaziantep E Tipi, Hatay E Tipi, İzmir Buca Kapalı, Maltepe 1, 2 ve 3 No’lu L Tipi, Mersin E Tipi, Muğla E Tipi, Metris 1 ve 2 No’lu T Tipi, Ümraniye E ve T Tipi, Silivri 3, 4, 5, 6, 7 ve 8 No’lu L Tipi kapalı ceza
infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklular, 28, 29, 30 Kasım ile 1, 2, 3 ve 4 Aralık 2009 tarihlerinde 7 gün boyunca açık görüşten yararlandırılacak.
Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara 28, 29, 30 Kasım ile 1, 2 Aralık 2009 tarihlerinde 5 gün açık görüş yaptırılacak.
Müdürü bulunmayan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklulara ise 28, 29, 30 Kasım tarihlerinde 3 gün açık görüş imkanı sağlanacak.
Sayıları ve konumları değerlendirilmek suretiyle adli suçlardan hükümlü ve tutuklular ile siyasi hükümlü ve tutuklu bulunanlar için ayrı gruplar oluşturulup, her grubun görüş günleri ve saatleri Cumhuriyet başsavcılıkları ile kurum idareleri tarafından tespit edilecek. Bu gruplar, aynı zamanda ve aynı görüş mahallinde birlikte bulundurulmayacak. Kınama cezası dışında disiplin cezası alan ve cezaları kaldırılmayan hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlandırılmayacak.
AKRABALIK BELGELENDİRİLECEK
Hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle sadece anne, baba, eş, çocuk, torun, büyük anne, büyük baba ve kardeşleriyle görüştürülecek. Hükümlü ve tutuklular ile görüşmek isteyen kişilerin, akrabalık durumlarını nüfus idarelerinden veya ilgili konsolosluklardan verilen resmi belgelerle ispatlamaları gerekecek.
Anne, baba, eş, çocuk, torun, büyük anne, büyük baba ve kardeşi olmayan hükümlü ve tutuklular, üçüncü dereceye kadar olan akrabalarından en çok üç kişiyle, önceden haber verilmesi ve belgelendirilmesi kaydıyla görüşme yapabilecek. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlü olanlar bu haktan yararlanamayacak.
GÖRÜŞ SÜRESİ
Açık görüşler, görüş süresi yarım saatten az ve bir saatten fazla olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırılacak. Ziyaret süresi, görüşmenin fiilen başladığı andan itibaren işleyecek. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

İkizdere için ‘ÇED gerekli değil’ kararına durdurma

SONRAKİ HABER

Dolar/TL kuru saniyeler içerisinde 6,39’a çıkıp geriledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa