28 Kasım 2009 05:00

DTP’li Kaplan tabura alınmadı

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde sabah Kaymakamlığın resmi bayramlaşma törenine katılan Hasip Kaplan, daha sonra Cizre’ye giderek buradaki bayramlaşma törenine katılmak istedi.

Paylaş

ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde sabah Kaymakamlığın resmi bayramlaşma törenine katılan Hasip Kaplan, daha sonra Cizre’ye giderek buradaki bayramlaşma törenine katılmak istedi. Cizre Kaymakamlığı’ndaki bayramlaşma törenine yetişemeyen DTP’li Kaplan’a, protokolün toplu olarak Cizre Tank Taburu’na geçeceği bildirildi. DTP’li Hasip Kaplan, aracı ile Tank Taburu’na gidince kapıdaki askerler tarafından içeriye alınmadı. Kapıdaki görevliler tarafından, ‘içeriye soracağız’ denilerek bekletilen Hasip Kaplan, araçtan inerek kapıdaki görevli askerler ve astsubaylar ile bayramlaştı. Bir süre daha bekleyen Hasip Kaplan içeriye alınmayınca, durumu protesto ederek oradan ayrıldı. Hasip Kaplan’ın içeriye alınmaması üzerine DTP’li Belediye Başkanı Aydın Budak da Tabura girmeden ayrıldı.
‘BİRLİK MESAJI VERİLMESİ GEREKİRKEN’
Kaplan, “Ben bu kentin milletvekiliyim ve protokolünde yer alıyorum. Birlik ve kardeşlik mesajlarının verilmesi gereken bu günlerde karşılaştığımız muameleyi tasvip etmemiz mümkün değildir Ben bu kentin milletvekiliyim. Daha önce Şırnak’ta bayramlaşmalara katıldık. Bugünlerde böyle dışlayıcı tavırlar yerine kucaklayıcı tavır ve mesajların verilmesi gerekir” dedi. (ŞIRNAK)
ÖNCEKİ HABER

Kafes nasıl patladı?

SONRAKİ HABER

Kızılay’ın, basına bilgi sızdırıldığı için 10 çalışanı uzaklaştırdığı iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa