28 Kasım 2009 00:00

KIŞLADA BİR ŞÜPHELİ ÖLÜM DAHA

KIŞLADA şüpheli asker ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Adıyaman’ın Bulam ilçesi nüfusuna kayıtlı Sedat Horoz adlı askerin...

Paylaş

KIŞLADA şüpheli asker ölümlerine bir yenisi daha eklendi. Adıyaman’ın Bulam ilçesi nüfusuna kayıtlı Sedat Horoz adlı askerin, Şırnak merkezde askerliğini yaparken 25 Kasım’da intihar ettiği ileri sürüldü. Horoz’un babası Zemçi Horoz ise oğlunun intihar ettiğine inanmadığını belirterek, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.
Daha önce defalarca gündeme gelen kışlada asker ölümlerine ilişkin yapılan ‘intihar’ açıklamaları aileler tarafından ikna edici bulunmazken, intihar ettiği söylenen gençlerin çoğunluğunu Kürtlerin oluşturması dikkat çekiyor. 25 Kasım’da nedeni bilinmeyen bir şekilde intihar ettiği ileri sürülen Adıyamanlı Sedat Horoz’un ölüm haberi, ailesine dün iletildi. Horoz’un babası Zemçi Horoz, oğlunun intihar edecek hiçbir nedeni bulunmadığını belirterek, “Bugün (cuma) öğle saatlerinde biri yarbay üç asker evimize geldiler. Bana önce ‘Başınız sağ olsun’ dediler. Ardından ‘Oğlun 25 Kasım’da intihar etmiştir’ dediler” şeklinde konuştu. Oğlunun 15 gün önce izne geldiğini ve hiçbir sorunu olmadığını belirten Horoz, “Ben oğlumun intihar ettiğine inanmıyorum. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.
Şırnak’tan Adana Askeri Hastanesi’ne getirilen Horoz’un cenazesi, yapılan otopsinin ardından ailesi ve kalabalık bir grup tarafından alındı. Horoz’un cenazesi, Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçe semtindeki Küçük Oba Mezarlığı’nda toprağa verildi. (ADANA)
ÖNCEKİ HABER

80 yıl sonra Türkçesi yayımlandı

SONRAKİ HABER

Somali'de başkanlık sarayına silahlı saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa