30 Kasım 2009 05:00

Yine soba patlaması

MANİSA’da katalitik sobanın tüpünden sızan gazın dolduğu evde lambanın düğmesine basılması sonucu şiddetli bir patlama yaşandı. 4 katlı apartmanın ikinci katındaki patlama ve ardından meydana gelen yangında...

Paylaş

MANİSA’da katalitik sobanın tüpünden sızan gazın dolduğu evde lambanın düğmesine basılması sonucu şiddetli bir patlama yaşandı. 4 katlı apartmanın ikinci katındaki patlama ve ardından meydana gelen yangında, 18 yaşındaki üç aylık evli Gamze Yağmur yaralanırken, üst katlarda oturan ve dumandan etkilenenler kurtarıldı.
Önceki gün Şehitler Mahallesi’nde yaşanan olayda, geceyi yakındaki kayınvalidesinin evinde geçiren Gamze Yağmur, ilaç almak için kendi evine döndü. Anahtarla kapıyı açıp içeri girer girmez lambanın düğmesine basan Yağmur, şiddetli patlamayla sarsıldı. Kulakları sağır eden patlamayla birlikte evde yangın çıkarken, çevredeki apartman ve park halindeki otomobillerin de camları kırıldı. Mermi gibi fırlayan cam kırıkları sağa sola saplandı. Neye uğradığını şaşıran apartman sakinleri önce bomba patladığını sandı, ardından durum polis ve itfaiyeye bildirildi.
MERDİVENLE KURTARILDILAR
Yanan evden yaralı şekilde kurtarılan, ellerinde, yüzünde ve ayaklarında ciddi yanıklar oluşan Gamze Yağmur, ambulansla Manisa Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, yoğun duman yüzünden apartmanın üst katında mahsur kalan vatandaşlar için de itfaiye merdiveni uzatıldı. Balkonlara dayanan merdivenlerden indirilen apartman sakinlerinden 38 yaşındaki Şirin Aras, 11 yaşındaki Caviden Öztan ile 14 yaşındaki Muharrem Öztan ise 112 Acil Servis ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye götürüldü.
Dumandan etkilenen apartman sakinleri müdahaleyle taburcu edilirken yangın da kısa sürede söndürüldü. Yapılan incelemede, patlamanın, gece boyunca katalitik sobanın tüpünden sızan gazın lambanın düğmesine basınca alev almasından kaynaklandığı belirlendi.Olayla ilgili soruşturma sürerken, Gamze Yağmur’un durumunun ciddi olduğu ve henüz hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. (MANİSA)
ÖNCEKİ HABER

7 yılda 100 bin silah satıldı

SONRAKİ HABER

Cumartesi Annesi Anik Can hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa