01 Aralık 2009 00:00

Bayram dönüşünde trafik çilesi

BAYRAM tatilinin son gününde Kocaeli’de trafik yoğunluğu yaşandı.

Paylaş

BAYRAM tatilinin son gününde Kocaeli’de trafik yoğunluğu yaşandı. 4 günlük Kurban Bayramı tatilini memleketleri ile tatil yörelerinde geçiren tatilciler, İstanbul’a dönüş nedeniyle TEM Otoyolu ile D-100 ve D-130 kara yollarının Kocaeli geçişinde yoğunluk oluşturdu.
Otoyolun Gültepe rampası kesimi, Kandıra ve Hereke turnikelerinin bulunduğu bölgeler ile D-100 kara yolunun kent geçişi sırasında trafik zaman zaman durma noktasına geldi.
İDO’DAN EK SEFER
Öte yandan, İDO, Eskihisar- Topçular feribot seferlerini, 5 feribot ekleyerek 13’e çıkardı. Bayramın son gününde tatilciler, trafiğe yakalanmamak için sabahın erken saatlerinden itibaren Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’ne akın etti. Yetkililer ilerleyen saatlerde yoğunluğu gidermek için feribot sayısını 8’den 13’e çıkardı.
Her bayramda yoğunluğun yaşanmaması için feribot sayısını arttırdıklarını belirten yetkililer, “Kış mevsiminde sefer yapan 8 feribot var. Ancak bayram dolayısıyla tatilcilerin eve dönüş yolculuğunda aksama ve yoğunluğun yaşanmaması için feribot sayısını 13’e çıkardık. Alınan tüm önlemlere rağmen tatilciler, eve dönüş için akşam saatlerini tercih ettikleri için yoğunluk bu saatlerde yaşanmakta” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Domuz gribinden ölümde Avrupa üçüncüsüyüz

SONRAKİ HABER

İşçilerin taleplerini yok sayan metal patronları lokavt kararı aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...