01 Aralık 2009 05:00

Harçlığa var maaşa yok!

AKP Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın elini öpen çocuklara 3 bin TL bayram harçlığı dağıtması tepkilere neden oldu.

Paylaş

AKP Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’nın elini öpen çocuklara 3 bin TL bayram harçlığı dağıtması tepkilere neden oldu.
Bazı yurttaşlar “Belediyede çalışanlara maaş yok ama el öpmeye gelen çocuklara gösteriş olsun diye 3 bin TL dağıtılıyor, bu nasıl iş?” diyerek bu olaya tepki gösterdi.
AKP Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı işçilerine maaş vermezken elini öpen çocuklara toplam 3 bin TL bayram harçlığı dağıttı.
Bakırcı, Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban kesen vatandaşları kurban kesim alanlarında ziyaret ederek kendileri ile bayramlaştı. Ziyaret sırasında Bakırcı, elini öperek kendisi ile bayramlaşan çocuklara toplam 3 bin TL değerinde harçlık dağıttı.
Bakırcı çocuklara dağıtmak üzere 5 TL’den oluşan 3 bin TL hazırladığını belirterek, “Çocukları sevindirmek sevaptır. Mümkün olduğu kadar buna gayret gösteriyoruz. Bunun yanında çocukların bize olan sevgisini de görmek bizi mutlu ediyor. Ancak bu yıl bayram harçlıkları biraz kabardı. Geçtiğimiz yıllarda bankalardan 1 TL’lik banknotlar temin edip çocuklara veriyorduk. Bu yıl 1 TL’lik banknotlar bulamayınca 5 TL dağıtmak zorunda kaldım” dedi.
YURTTAŞLAR BU DURUMA TEPKİLİ
Belediye Başkanı Bakırcı’nın bu uygulaması tepkiyle karşılandı.
Bazı yurttaşlar; “Belediyede çalışanlara maaş vermiyorsun ama sokakta gösteri olsun diye 3 bin TL dağıtıyorsun. Madem Belediyenin parası var o zaman çalışanların maaşlarını neden aksatıyorsun. Ailelerine alacağı paraları ver onlar çocuklarına ne isterlerse alırlar” diyerek sert tepki gösterdi. (Rize/EVRENSEL)
Musa Yazıcı
ÖNCEKİ HABER

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı ürünler arıları öldürüyor

SONRAKİ HABER

CHP'li Mehmet Bekaroğlu: Demirtaş’ı serbest bırakın, çözüm süreci tekrar başlasın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa