02 Aralık 2009 00:00

TiB’DE iKiNCi ARAMA

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanlığı’nda (TİB) Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile ikinci defa arama yapıldı.

Paylaş

TELEKOMÜNİKASYON İletişim Başkanlığı’nda (TİB) Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile ikinci defa arama yapıldı. TİB, bundan 1 ay önce yine aranmıştı. Yargıtay’ın dinlendiği iddialarıyla başlayan tartışmalar, son günlerde had safhaya ulaşmıştı. Dinleme iddialarının odak noktasında ise Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı vardı. Başkanlık, Sincan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile Yargıtay’ın telefonları dinleniyor gerekçesiyle 1 ay önce aranmıştı. Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi, ilk aramanın engellendiği gerekçesiyle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda yeniden arama yapılmasına karar vermişti.
3 BUÇUK SAAT SÜRDÜ
İlk aramayı yapan Ankara Birinci Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Hayri Keskin ve beraberindeki 3 bilirkişi, dün yeniden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na arama yapmak için geldi. İlk aramada polis olmadığı gerekçesiyle engelleme yapıldığı ileri sürülmüştü. Bu yüzden Hakim Hayri Keskin, bu sefer TİB’e polis ekipleriyle birlikte geldi. Saat 10.00’da başlayan aramalar üç buçuk saat sonra sona erdi.Arama sonrası açıklama yapan TİB Başkanı Fethi Şimşek, aramalar sırasında bir tatsızlık yaşanmadığını, dinleme şikayetleriyle ilgili bazı belgelerin alındığını söyledi.
Öte yandan Adalet Bakanlığı tarafından hakkında ihraç talebinde bulunulan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, savunma vermek için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gitti. .(ANKARA)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gül’den sükunet çağrısı

SONRAKİ HABER

HDP'den Trump'ın "Ortadoğu Planı"na tepki: Tek taraflı anlaşmalar barışı sağlayamaz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...