02 Aralık 2009 05:00

Erdoğan-Obama görüşmesinin gündemi yoğun

BEYAZ Saray’daki kritik buluşmada pek çok dosya masaya gelecek ve Obama’nın ortaya koyduğu “model ortaklıkta” yeni bir aşamaya geçilecek.

Paylaş

BEYAZ Saray’daki kritik buluşmada pek çok dosya masaya gelecek ve Obama’nın ortaya koyduğu “model ortaklıkta” yeni bir aşamaya geçilecek. Erdoğan, G-20 gibi kritik platformlarda pek çok kez bir araya geldiği Obama’ya iade-i ziyarete hazırlanıyor. Randevu öncesinde, Washington’dan pek çok üst düzey yetkili Ankara’ya hazırlık ziyaretinde bulundu. ‘Terörle mücadeleden’ enerjiye, uluslararası konulara kadar 7 Aralık’taki kritik görüşmenin altyapısı hazırlandı.
YOK YOK
‘Masada neler olacak?’ sorusunun cevabını Amerika Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Phil Gordon; “Türkiye söz konusu olduğunda öncelik sıralaması yapmak mümkün değil, İran, Afganistan, Ortadoğu, Avrupa Birliği, enerji hepsi hatta daha fazlası gündemde olacak” diyerek verdi. ‘Terörle mücadelede’, açılım, Ermeni açılımı ve Kıbrıs, Türkiye için kritik başlıklar. (HABER
ÖNCEKİ HABER

UFUK

SONRAKİ HABER

Cumartesi Annesi Anik Can hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa