03 Aralık 2009 00:00

Başbakan sonunda haklı çıkacak!

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Köşeyazarları ne kadar az yazarsa ülke o kadar huzur bulur” sözüne, Erdoğan’ın bu sözleri cevaben söylediği Mehmet Tezkan’dan cevap geldi.

Paylaş

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Köşeyazarları ne kadar az yazarsa ülke o kadar huzur bulur” sözüne, Erdoğan’ın bu sözleri cevaben söylediği Mehmet Tezkan’dan cevap geldi. Tezkan, hem çok yazmayı ekmek parasına bağladı, hem de “üstüme almadım” diyerek Başbakan’ın eleştirilerini kabul etmedi.
Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’ın bir yazısındaki “Siyasetçiler az konuşunca ülke rahatlıyor” ifadesi üzerine, Başbakan Tayyip Erdoğan da köşeyazarlarını daha az yazı yazmaya çağırmıştı. Tezkan’ın dünkü yazısında verdiği ilk tepki “Benim için gurur verici... Başbakan’a teşekkür ederim” oldu.
Yazısında birkaç kez “üstüme almıyorum” ifadesini kullanan Tezkan, köşeyazarlarının çok yazdığı konusunda Erdoğan’a katıldığını söyleyerek “İki gün yazı yazmak karın doyurmuyor” şeklinde işi espriye vurdu. “Üstüme kalmasın, yine de cevabımı vereyim” dediği kısımda ise, Başbakan Erdoğan’la aslında ideolojik olarak hiçbir farklı görüşü olmadığını belirtmişti.
“Valla ne çok partili hayata karşıyım ne de küresel sermayenin gelmesine... Tam tersine acayip destekliyorum.. Avrupa Birliği mi? Başbakan’dan daha çok AB yanlısıyım..” diye başlayan Tezkan, hızını alamayıp üçüncü köprüyü de destekledi: “3. Köprü meselesine gelince.. Karşı değilim.. Hele İstanbul’un bu halini her gün yaşayan biri olarak bir an önce başlasalar diyorum. Destekliyorum.”
Tezkan yazısının sonunda Dünya Gazeteciler ve Yayıncılar Birliği’nin çağrısını hatırlatıp basın özgürlüğü sorununu hatırlattı. Ancak, yazısı boyunca kaleme aldıkları, üstüne alınmayışı ve Başbakan tarafından hedef alındığı halde “kızmadım” deyip duruşu, “Başbakan yoksa haklı mı” dedirtti. (MEDYA SERVİSİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ESKİKENT YAZILARI

SONRAKİ HABER

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy’dan AB’ye Kıbrıs yanıtı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...