04 Aralık 2009 00:00

Emekli paşalara Özkök sorgusu!

ERGENEKON savcıları, eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman...

Paylaş

ERGENEKON savcıları, eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek’i, Örnek’in olduğu öne sürülen günlüklere ve eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün ifadesine dayanarak sorgulayacak. Hilmi Özkök’ün ifadelerinin Darbe Günlükleri’yle örtüşmesi, 3 eski kuvvet komutanını savcılık sorgusunda zorlayacak.
Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağırdığı Yalman, Fırtına ve Örnek, savcılığın daha önce tanık sıfatıyla ifadesini aldığı Özkök’ün yalanlamadığı günlüklerdeki olaylar nedeniyle sorgulanacak. Savcılar, Özkök’ün ifadesini, hafta sonu ifade verecek olan emekli komutanlara karşı kullanacak.
Savcılar, 3. Ergenekon iddianamesinde, Özkök’ün ifadeleri için “Özden Örnek ve Mustafa Balbay’dan ele geçirilen günlüklerde yer alan bir kısım hususları doğrular nitelikte olduğu görülmüştür” saptamasında bulundu. (İSTANBUL)
ÖNCEKİ HABER

DURUM

SONRAKİ HABER

Dolar/TL kuru saniyeler içerisinde 6,39’a çıkıp geriledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa