05 Aralık 2009 00:00

BİBER GAZLI POLİS BASKINI

OKMEYDANI’nda bulunan Demokrasi ve Kültür evine özel harekat timleri ve sivil polisler tarafından önceki akşam saatlerinde baskın yapıldı.

Paylaş

OKMEYDANI’nda bulunan Demokrasi ve Kültür evine özel harekat timleri ve sivil polisler tarafından önceki akşam saatlerinde baskın yapıldı.Yaklaşık 3 saat arama yapılan Kültür evinde 19 kişinin yaka paça kelepçelenerek terörle mücadele şubesine götürüldüğü belirtildi.
En az 100 kişi olduğu belirtilen baskın sırasında dernekte bulunan 19 kişinin biber bazı kullanılarak etkisiz hale getirildiği öne sürüldü. Yere yatırılarak ayakkabıları bile çıkarılanların önce tuvalette ıslatıldığı, daha sonra fiziksel şiddet uygulandığı iddia edildi.
Baskın sırasında kültür evinde bulunan 65 yaşındaki Meryem Bulut, yaklaşık 20 polisin kendisini köşeye sıkıştırdığını belirterek olayı tanıklık etmesinin engellediğini söyledi. Polislerin hakaret ve fiziksel şiddetine maruz kalan Bulut, polislerin kendi getirdikleri bir çantayı gösterip içinde bomba ve molotof olduğunu söylediklerini ve buradakileri bomba bulundurmakla suçladıklarını iddia etti.
Demokrasi ve kültür evinde yapılan baskın sonucu, kuruma ait para kasası ve çok sayıda kitaba da el koyan polislerin okuma yazma bilmeyen 65 yaşındaki Meryem Bulut’a zorla belge imzalattığı da öğrenildi. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Müdürlük sınavında iki soruya iptal

SONRAKİ HABER

İşsizlik arttı | TÜİK: İşsizlik mart döneminde 14,1’e yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa