05 Aralık 2009 00:00

TEDAVİ İÇİN ANKARA’YA GİDEMİYOR

BORÇLARI yüzündenkendini tinerle yakan yakan Ramazan Korkmaz tedavisi için Ankara’ya sevk edildi.

Paylaş

BORÇLARI yüzündenkendini tinerle yakan yakan Ramazan Korkmaz tedavisi için Ankara’ya sevk edildi. Ancak yol parası bulamayan Korkmaz, tedavi olamıyor
Kredi kartı ve elden aldığı borçları bir türlü ödeyemeyen Ramazan Korkmaz, 2 ay önce evde üzerine tiner dökerek kendini yaktı. Yakınları tarafından Van 100’üncü Yıl Üniversitesi’ne bağlı Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne kaldırılan Ramazan Korkmaz, bir süre tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk edildi. Maddi imkansızlık nedeniyle Ankara’ya gidemeyen Korkmaz’a, evinde 6 aylık hamile eşi Aygül Korkmaz bakıyor. Borçları yüzünden kendini yaktığını anlatan Korkmaz “Yaklaşık 15 bin lira borcum var. Ayda aldığım asgari ücretle borçlarımı ödemem imkansız. Kimsenin yüzüne bakamıyorum. Çareyi kendimi öldürmekte buldum, ama başarılı olamadım. Evde yarı ölü olarak yaşıyorum. Sigortam var ama Ankara’ya gidecek yol param yok” dedi.
Kayınpederinin evinde Ramazan Korkmaz’a bakan eşi Aygül Korkmaz, borçları yüzünden ölümü seçen eşine kırgın olduğunu söyledi. Her şeye rağmen yaşamanın güzel olduğuna inanan Aygül Korkmaz şöyle konuştu: “Eşim Van’da bir süre tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk ettiler. Vücudunun yüzde 45’i ikinci derecede yanan eşime evde ben pansuman yapıyorum. Tek korkum mikrop kapması. Allah rızası için birileri yardım etsin ve eşimi Ankara’ya götürüp tedavi ettireyim.” (MUŞ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

KUŞATILAN ÇEVREMİZ

SONRAKİ HABER

Lübnan'da yeni hükümet açıklanacak: Halk sokakları terk etmiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...