05 Aralık 2009 00:00

İŞTEN ATMALARA KARŞI KAMPANYA

BALIKESİR’de kriz gerekçesiyle işten atılanlar bugünlerde boş durmuyorlar.

Paylaş

BALIKESİR’de kriz gerekçesiyle işten atılanlar bugünlerde boş durmuyorlar. ‘İmzanla destek ver, işten atılmaları durduralım, geleceğimizi birlikte kuralım” adıyla işten atmalara karşı imza kampanyası başlatan Balıkesirli işsizler, çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
Balıkesir’de küçük sanayi bölgesinde kepenk kapatan onlarca atölye, organize sanayi bölgesinde işten atılan binlerce işçi, krizin mağdurları arasında en önde geliyor.
İşten atılan İsbir, BEST ve birçok firmanın işçileri, krizin ve patronların mağduru olmamak için çalışmaya katılıyorlar.
Kampanya hakkında bilgi veren Kazım Öncü, yıllar önce işten atılmış. İşten atıldıktan sonra tüm çabalarına rağmen iş bulamayan Öncü, şu an şoförlük yaparak geçinmeye çalışıyor.
İşten atmaların yasaklanması, patronların kriz dönemlerinde istediği gibi hareket etmemesi için Meclis’tekilerin seslerini duyması için kampanya başlatmaya karar verdiklerini belirten Öncü, ellerinden gelen her şeyi yaparak kampanyayı tüm Balıkesir’e yaymayı akaçladıklarını anlattı.
İvrindi Arçelik bayisinde çalışan eşinin de işten atıldığını ve iş bulamadığını söyleyen Öncü, hiçbir şekilde geleceği olmadığını belirtiyor. Öncü, kampanyanın 30 Aralık’a kadar devam edeceğini ifade etti. (Balıkesir/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Liman işçileri hakim karşısına çıktı

SONRAKİ HABER

Şeker fabrikası arazisine villa yapmışlar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa