05 Aralık 2009 05:00

Cunta liderine silahlı saldırı

KUZEYBATI Afrika ülkesi Gine’de Askeri Cunta Lideri Musa Cama’ya silahlı saldırı düzenlendi. Askeri bir yetkilinin ateş açtığı Gine Devlet Başkanı Camara, saldırıda hafif yaralandı.

Paylaş

KUZEYBATI Afrika ülkesi Gine’de Askeri Cunta Lideri Musa Cama’ya silahlı saldırı düzenlendi. Askeri bir yetkilinin ateş açtığı Gine Devlet Başkanı Camara, saldırıda hafif yaralandı. Camara’ya ateş açan ‘Tumba’ lakaplı Ebubekir Sıdıkı Diakite, gözaltına alındı. Camara’nın bir danışmanı, cunta liderinin hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. Camara’nın yönettiği askeri cuntanın sözcüsü, AFP’ye yaptığı açıklamada, saldırganın, Camara’nın eski emir subayı olduğunu ve başından hafif yaralanan Camara’nın hayati tehlikesi bulunmadığı belirtti. Komşu ülke Senegalli bir yetkili ise, Senegal’in Camara’yı alması için Gine’ye bir uçak yolladığını bildirdi. Yetkili, Camara’nın Senegal’in başkenti Dakar’da tedavi edileceğini söyledi.
Camara’nın özel korumalığını yapmış olan Tumba, 28 Eylül günü Gine’nin başkenti Conakry’de cunta karşıtlarının katline karışmakla suçlanmış ve açığa alınmıştı. İnsan Hakları İzleme Örgütü, katliam sırasında en az 150 kişinin öldürüldüğünü bildirmişti.
(DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

PAKİSTAN, OBAMA STRATEJİSİNDEN ENDİŞELİ

SONRAKİ HABER

Köprüde otomobilini yakan bir kişi daha sonra intihar etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa