06 Aralık 2009 05:00

Gece kulübünde havai fişek faciası

RUSYA’nın Perm kentinde dün gece bir gece kulübünde havai fişeklerin yol açtığı yangında 100’ün üzerinde kişi hayatını kaybetti.

Paylaş

RUSYA’nın Perm kentinde dün gece bir gece kulübünde havai fişeklerin yol açtığı yangında 100’ün üzerinde kişi hayatını kaybetti.
Rus haber ajanslarından alınan bilgilere göre, yetkililer havai fişeklerin neden olduğu yangın ve panik sonucu en az 102 kişinin öldüğünü, 134 kişinin de yaralandığını açıkladı. Yaralıların büyük bölümünün durumunun ciddi olduğunu söyleyen hastane yetkilileri, yaralıların ikinci derece yanık ve karbonmonoksit zehirlenmesiyle karşı karşıya bulunduklarını belirtti. Polis, “Topal At” adlı restoran-barın 8. kuruluş yılı dolayısıyla yapılan ve kuruluşun çalışanlarıyla ailelerinin katıldığı kutlama sırasında içerde 200’den fazla kişinin bulunduğunu anlattı. Açık havada atılmak üzere üretilmiş ve kapalı yerlerde kullanımı yasak olan havai fişeklerden birinin plastik tavanı tutuşturması üzerine yangın çıktığını belirten yetkililer, bunun üzerine içerde büyük bir panik yaşandığını kaydetti. Rus yetkililer, ilk başta faciaya bir patlamanın yol açtığını söylemişti. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

‘ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ’

SONRAKİ HABER

Süper Lig’de 34. hafta: Takımların hedefleri ve tüm ihtimaller

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa