07 Aralık 2009 00:00

ÖDP’den ‘Şimdi halk kazanacak’ kampanyası

ÖDP Kartal da “Şimdi halk konuşacak “kampanyasını Karta’da başlattı.

Paylaş

ÖDP Kartal da “Şimdi halk konuşacak “kampanyasını Karta’da başlattı. İstanbul’un çeşitli ilçelerinden, pankartlarıyla Kartal’da bir araya gelen ÖDP’liler, Ahmet Şimşek Koleji önünde toplanarak sloganlarla Kartal Meydanı’na yürüdüler.
İşsizlik, yoksulluk, adalet, eşitlik gibi taleplerin yazılı olduğu dövizlerle, pankartlarla alana gelen kitleye Emek Partisi, TKP, Kaldıraç, Limter-İş ile Gençlik Muhalefeti üyeleri destek verdi. Mitingde, direnişte olan Sinter Metal işçileri, emekliler, , Kadınlar, Kentsel dönüşüm mağdurları, gençler adına konuşmalar yapıldı.
‘BİRLEŞELİM’ ÇAĞRISI
Daha sonra kürsüye gelen ÖDP Genel Başkanı Alper Taş “Buradan bir yürüyüş başlatıyoruz. Bu halk adına değil, halkın bizzat konuştuğu, söz, yetki, kararın halka dayandığı bir yürüyüş. Sermayenin ve paranın saltanatına karşı bir yürüyüş. Yoz burjuva siyasete değil, halkın kendi siyaset sahnesine çekilmesini hedefleyen bir yürüyüş, işgallerin bitirilmesini hedefleyen bir yürüyüş” diye konuştu. Konuşmasında AKP’yi eleştiren Taş sözlerini emekçilerin birleşik mücadelesiyle sorunlarından kurtulacağını dile getirdi. (İSTANBUL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

EVRİM/DEVRİM

SONRAKİ HABER

Adalet Bakanına ‘bilinmeyen dil’ cevabı: Talepler için somut adım atılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...