08 Aralık 2009 00:00

550 öğrenci ‘Allah’a emanet’

HER an yıkılma tehlikesi buluna okulda 550 öğrenci korku içinde eğitimlerini sürdürmek zorunda kalıyor

Paylaş

HER an yıkılma tehlikesi buluna okulda 550 öğrenci korku içinde eğitimlerini sürdürmek zorunda kalıyor. Yağışların başlamasıyla birlikte çökme tehlikesinin daha da arttığı okul için verilen ‘eğitim görülemez’ raporu bile yetkilileri harekete geçirmeye yetmemiş.
EĞİTİME DEVAM!
Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde heyelan bölgesinde yapılan ve ‘eğitim görülemez’ raporu verilen Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlköğretim Okulu’nda, 550 öğrenci eğitimine devam ediyor.
HER GÜN BİRAZ DAHA KAYIYOR
Çığlı Köyü Muhtarı Abdurrahman Ecer, okulun heyelan nedeniyle her geçen gün biraz daha kaydığını söyledi.
Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca yapılan incelemeler sonucunda yaklaşık 2 yıl önce ‘eğitim görülemez’ raporu verildiğini belirten Ecer okulun şu anki durumuna ilişkin şu bilgileri verdi: “550 öğrenci ile 25 öğretmenin hayatı, şu anda tehlikededir. Bu okul heyelan bölgesine yapılmış. Devlet buna bir çare bulsun. Bu öğrencileri kurtarsınlar buradan. Heyelan nedeniyle okulun her tarafında çatlaklar oluşmuş ve zemininde sürekli su akıyor. Bu öğrencilerin yeni bir okul yapılana kadar geçici olarak başka bir yere alınmasını istiyoruz. Yağışların başlamasıyla birlikte okulun zemini daha da çökecektir. Öğrenciler şu anda korku içinde eğitim görüyor.” (HAKKARİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yeşilbağlılar baza karşı eylem yaptı

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...