09 Aralık 2009 00:00

Rojin, Turgut’un masal kahramanıymış

ŞARKICI Rojin’e “Dağa kaldırır, seks kölem yapardım” diyen gazeteci Serdar Turgut hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Paylaş

ŞARKICI Rojin’e “Dağa kaldırır, seks kölem yapardım” diyen gazeteci Serdar Turgut hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Turgut ifadesinde, “İsmini masal kahramanı olarak kullandım” dedi.
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, gazeteci Serdar Turgut hakkında, şarkıcı Rojin’e basın yoluyla hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle açılan soruşturma tamamlandı.
Hazırlanan iddianamede, Turgut’un Rojin’in onur, şeref ve saygınlığına saldırdığı, cinsel amaçlı olarak taciz ettiği iddia edildi.
‘ROJİN’ ŞİİRSEL İSİMDİ
İddianamede, Turgut’un soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, yazıda müştekiyi kastetmediği, Rojin ismini bir masal kahramanı ve yazıya uygun şiirsel bir isim olarak değerlendirdiğini anlattığı belirtildi.
İddianamede yer alan ifadesinde Turgut’un, suç kastının bulunmadığını öne sürdüğü ve yazısını yurtdışından Türkiye’ye giriş yapan teröristlere gösterilen ilgiyi eleştirmek için yazdığını söylediği kaydedildi.
4 YIL 8 AYA KADAR HAPİS İSTENİYOR
Savcılık tarafından Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen ve Turgut’un basın yoluyla hakaret ve cinsel taciz suçlarını işlediği gerekçesiyle 7 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılmasının istendiği iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.
İddianamenin kabulü ile hakkında Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Turgut’un yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.Akşam gazetesi yazarı Serdar Turgut, 24 Ekim’de “PKK teröristi olmadığıma pişmanım” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.
Turgut, söz konusu yazıda Rojin için “Dağa kaldırır, seks kölem haline getirirdim” demişti.
(MEDYA SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

JULIA TNT 21.15

SONRAKİ HABER

Halkın çay parasıdır adalet

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa