10 Aralık 2009 00:00

Ankara’da Sanayi Kongresi toplanıyor

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen Sanayi Kongresi 2009 yarın başlıyor.

Paylaş

TMMOB adına Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen Sanayi Kongresi 2009 yarın başlıyor. İki gün sürecek olan kongrede, Türkiye’de kalkınma ve istihdam odaklı sanayileşme tartışılacak. Bu yılki, 1963’ten beri düzenlenen kongrenin 17’ncisi olacak.
Milli Kütüphane Salonu’nda yarın başlayacak olan kongrede, MMO’nun “Türkiye Sanayiinde Öncelikli Sektörler ve Bölgesel Kalkınma Yaklaşımı ile Türkiye’de Kalkınma ve İstihdam Odaklı Sanayileşme İçin Planlama Önerileri” başlıklı raporları da sunulacak.
Sanayiinin yeniden yapılandırılması konusu kapsamında istihdam öncelikli bölgesel kalkınma ve model önerilerinin tartışılacağı kongreye çok sayıda bilim insanı sunumlarıyla katılacaklar.
Biri çerçeve sunum, biri forum olmak üzere toplam yedi oturumda dokuz sunum yapılacak olan kongrede, “Kriz Sürecinde Dünya Ekonomisi ve Yeni Eğilimler”, “Krizde Türkiye Sanayiinin Durumu ve Geleceği” başlıklı oturumlar yapılacak.
Ayrıca, 2001 krizinden bu yana imalat sanayisinin yatırımları ve yeniden planlı ekonomiye dönüş, üretim ve yatırım finansman desteklerinin de konuşulacağı oturumların da yer aldığı kongrede, “Planlama Olgusu ve Türkiye Sanayiinin Öyküsü” başlıklı oturumda, 1961-1980 planlı dönem ve 1982-2008 planlı ekonomiden çıkışta Türkiye sanayisinin öyküsü aktarılacak. (ANKARA)ÖNCEKİ HABER

Kapatma halkın iradesine kilit vurur

SONRAKİ HABER

Fındıklı Festivalinde polis provokasyonu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa