10 Aralık 2009 00:00

Akdeniz Öğrenci Yurdu’nda boykot!

ANTALYA Akdeniz Öğrenci Yurdu öğrencileri, yemeklerin kötü çıkmasını, yemekhanenin kötü koşullarını ve yemek fiyatlarını protesto etti.

Paylaş

ANTALYA Akdeniz Öğrenci Yurdu öğrencileri, yemeklerin kötü çıkmasını, yemekhanenin kötü koşullarını ve yemek fiyatlarını protesto etti.
Yurdun sosyal tesisleri önünde yapılan protestoya yaklaşık 250 öğrenici katılırken, yurt müdürü, öğrencilerin protestosunu engellemeye çalıştı. Fotoğraf çeken ve not alan öğrencilerin üzerine yürüyen Yurt Müdürü Ramazan Tatlı, öğrencilerin büyük tepkisiyle karşılaştı. Daha sonra olay yerine gelen bölge müdür yardımcıları ile olayda uzlaşı sağlanmaya çalışıldı. Bölge müdür yardımcılarından gelen taleple, yurt öğrencilerinden oluşturulan 9 kişilik temsilci grubu sorunlarını dile getirdi. Görüşmeden sonra dışarıda bekleyen kitle ile bir araya gelen öğrenciler, görüşmeyi değerlendirmek üzere dışarıdan aldıkları yemekleri yurt önünde yediler.
İdareyle yapılan 2 saatlik görüşmede alınan kararlar öğrencilerin lehine oldu. Yapılan görüşmeler sonucunda öğrencilerin talepleri üzerine yurt giriş saatleri ileri alındı ve sıcak yemek saatleri de uzatıldı. Yapılan bu değişiklikler, 1 hafta gözlendikten sonra sonuçlar yurt bölge müdürlüğüne iletilecek. 14 Aralık saat 18.00’de Olbia Çarşısı’ndaki Amfi Tiyatro’da toplanacak olan öğrenciler, bu bir haftalık süreçte nelerin değişip değişmediğini ve daha sonraki döneme dair neler yapılabileceğini değerlendirip, buradan çıkan sonuçlarla yurt müdürlüğüne geri bildirimde bulunacaklar.
Konu ile ilgili konuştuğumuz yurt öğrencilerinden S.D, “Bir misafirhane öğrencisi olarak hem fiş almayıp hem de normalden daha fazla ücretle yurtta barınıyoruz. Bu yüzden sömürüldüğümüzü düşünüyorum. Ve bu yüzden bu protestoyu destekliyorum” diye konuştu. Bir diğer yurt öğrencisi H.G. ise “Bu tepki için geç bile kaldık! Yemekhaneden yediğim yemeklerden dolayı tam 3 kez zehirlendim. Artık yeter diyoruz” dedi.
Eylemden birgün sonra ise boykota katılan öğrencilerden birkaçı, blok idaresi tarafından çağrılarak sözlü uyarıya maruz kaldı. (Antalya/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sosyal Bilimler Kongresi başladı

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı: Aksaray, İzmir ve İstanbul'daki vakalarda koronovirüse rastlanmadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...