12 Aralık 2009 00:00

Mamak halkı: Sağlığımızla oynamayın

MAMAK Tuzluçayır Mahallesi halkı 3 okulun ortasına kurulmak istenen baz istasyonuna karşı eylem yaptı.

Paylaş

MAMAK Tuzluçayır Mahallesi halkı 3 okulun ortasına kurulmak istenen baz istasyonuna karşı eylem yaptı. Mahalleli “Sağlığımızla ve geleceğimizle oynatmayız” dedi.
4. Sokak’ta bir araya gelen Tuzluçayır Mahallesi halkı, yaptıkları eylemle 3 ilkokulun bulunduğu mahallelerine baz istasyonu istemediklerini dile getirdiler. “Kanser olmak istemiyoruz” sloganı atan mahalleli adına konuşan Zehra Göcen, baz istasyonlarının artık sokak aralarına bile kurulmaya başlandığına dikkat çekti. Ev çatıları, okul binaları, cami minarelerinin gizlice kurulan baz istasyonlarıyla işgal edildiğini belirten Göcen, özellikle 3G uygulamasının ardından kurulan istasyon sayısında patlama yaşandığını söyledi.
HALKI HİÇE SAYMAK
Göcen, “Operatörler 3G uygulamasını televizyon reklamlarıyla güzel güzel anlattılar. Şimdi buradan elde edecekleri kârın bedelini ise bize kanser, depresyon ve baş ağrısı olarak ödetmek istiyorlar” dedi. Kurulacak baz istasyonu bütün mahallenin sağlığını tehdit etmesine rağmen, istasyon kurulması için sadece bina sahiplerinin izninin yeterli görülmesini eleştiren Göcen, bu uygulamanın açık olarak halkın varlığını hiçe saymak olduğunu dile getirdi.
Mahallelinin tepkisi nedeniyle baz istasyonu inşasının durduğunu anlatan Göcen, kurulmak istenen istasyonun 3 okulun ortasında olduğuna dikkat çekti. Baz istasyonlarının en çok çocukları tehdit ettiğini söyleyen Göcen, kurulan ve kurulmaya çalışılan baz istasyonlarına karşı hukuki ve fiili bir çok mücadele verdiklerini aktardı. Göcen, “Buradan tüm telefon operatörlerine, onlara bu izni veren hükümet ve belediye yetkililerine sesleniyoruz: Sağlığımızla ve geleceğimizle oynayamazsınız, oynatmayız. Hayatlarımız her alanından kâr elde edeceğiniz nesneler değildir” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

İtalyan Film Haftası Maselli’yle kapandı

SONRAKİ HABER

Malatya'da “103 Korkmaz Barış Elçilerimizi Anıyoruz” şiarıyla bir araya gelindi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa