14 Aralık 2009 00:00

zama zingo

* Kavak Yelleri’ni uzun süredir izlemiyordum, neden izlemediğimi bir kez daha tesadüf edince hatırladım. İnsanı yoran bir sıkıcılığı var.

Paylaş

* Kavak Yelleri’ni uzun süredir izlemiyordum, neden izlemediğimi bir kez daha tesadüf edince hatırladım. İnsanı yoran bir sıkıcılığı var. Anlatayım da siz yorum yapın. Bir adam, kız arkadaşı için sahibi olduğu oteli boşaltmış, ona yemek yapmış, her tarafa mumlar yakmış, birtakım başka insanların kılıklarına girip komiklikler yapmış, ona film izletmişse, ona ne denir? Ne denmeyeceğini söyleyeyim: “Patlamış mısırı unutmuşsun, demek ki beni sevmiyorsun” denmez. İşte bu kız, onu dedi. Çok bağırdım bizim esas oğlanın arkasından, “Bırak gitsin, amman kurtar kendini” diye. Dinlemedi. Gitti bir de kızın gönlünü aldı. Anlatırken bile, tüylerim diken diken oldu. Daha fazla devam edemeyeceğim.
* Asker ölümleriyle ilgili haberler olunca, bütün programlarda kendine vazife çıkaran insanlar oluyor ister istemez. En alakasız gündüz kuşağı programında bile hamasetin gözünü çıkarıyorlar bazen. Bayraklarla salonu dolduranlar mı istersiniz, ekranın altını sloganlarla dolduranlar mı?.. En soğukkanlı mesajı Latif Doğan verdi, hep olumsuz örnek verecek değiliz ya. Ölümlere ne kadar üzüldüğünü söyledi, artık barışın sağlanıp herkesin kardeşçe birlikte yaşamasını istedi Doğan. Benden de bir tebrik!..
ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
Reklam
ÖNCEKİ HABER

DICK TRACEY CNBC-e 22.00

SONRAKİ HABER

Kolombiya’da genel grev | Halk sokağa çıktı, polis şiddet uyguladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...