16 Aralık 2009 05:00

‘Çözümün adresi TBMM’dir’ çağrısı

AYDIN, yazar, akademisyenlerden oluşan grup Kürt sorununda çözümün adresinin Meclis olduğunu bildiren bir bildiri yayınladı.

Paylaş

AYDIN, yazar, akademisyenlerden oluşan grup Kürt sorununda çözümün adresinin Meclis olduğunu bildiren bir bildiri yayınladı.
Ufuk Uras, Adalet Ağaoğlu, Ali Balkız, Aydın Engin, Ayşe Erzan, Baskın Oran, Burhan Şenatalar, Erol Katırcıoğlu, Fevzi Gümüş, Fuat Keyman, Gencay Gürsoy, Hüseyin Ergün, Mithat Sancar, Murat Belge, Orhan Silier, Osman Kavala, Oya Baydar, Ömer Laçiner, Sami Evren, Seyfettin Gürsel, Süleyman Çelebi, Tarhan Erdem, Zübeyde Kılıç imzalı bildiride “DTP’nin kapatılması, 25 yıldır süren kanlı çatışmanın durması ve silahların susması umudunun sona ermesi tehlikesini güçlendiriyor. Toplumun, yaraları uzun süre sarılamayacak bir çatışmaya sürüklenme riski önümüzde duruyor” uyarısı yapıldı. Bildiride, “Barışı, eşitliği, kardeşliği ve Kürt sorununun parlamentoda çözülmesi gerektiğini savunan insanlar olarak, öncelikle Hükümeti ve TBMM’ni, istifa edeceklerini açıklamış olsalar bile Kürt siyasal temsilcilerini, sorunların siyaset ve demokrasi çerçevesinde çözülebilmesi için hızla harekete geçmeye çağırıyoruz” denildi. (Ankara/EVRENSEL)ÖNCEKİ HABER

UFUK

SONRAKİ HABER

TÜİK verilerine göre yoksul daha yoksullaştı; zengin daha zenginleşti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa