Sözleşmeli itfaiyeciler iş bırakacak

Sözleşmeli itfaiyeciler iş bırakacak

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli olarak görev yapan 898 itfaiye personeli, bugün bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.


İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşmeli olarak görev yapan 898 itfaiye personeli, bugün bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. İstanbul’da 5 bin 400 itfaiyecinin bulunduğunu hatırlatan belediye yetkilileri, 898 personelin iş sözleşmesinin 31 Aralık’ta dolduğunu açıklamıştı.
Taksim Meydanı’nda açıklama yapan Belediye-İş Sendikası üyesi itfaiyeciler, eylem kararının yer aldığı bildiriyi halka dağıttılar. Belediye-İş Temsilcisi Erol Sarı, İstanbul itfaiyesinin taşeronlaşmayla özelleştirildiğini söyledi.
Sarı, “Bu özelleştirmeyle itfaiye kurumu ticari amaçlı olarak satılıyor. Bu uygulamayı protesto etmek için yarın (bugün) itfaiyeciler iş bırakacaklar.
Vatandaşların can güvenliğini korumakla görevli itfaiyenin taşeronlaştırılarak özelleştirilmesi hem can kayıplarının artmasına, hem de iş veriminin düşmesine neden olacaktır” dedi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.