22 Aralık 2009 05:00

Soğuk can aldı

YAĞIŞLI hava tüm yurtta etkili olmaya devam ediyor. İstanbul’da bir kişi donarak öldü.

Paylaş

YAĞIŞLI hava tüm yurtta etkili olmaya devam ediyor. İstanbul’da bir kişi donarak öldü. Çanakkale’de sobadan sızan gazdan bir kişi hayatını kaybetti. Edirne’de Tunca Nehri taştı, Kırkpınar Yağlı Güreşleri alanı sular altında kaldı.
İstanbul’da sabah saatlerinde lodosla birlikte süren sıcak hava dalgası, akşam saatlerinde yerini sağanak yağmura bıraktı. Yağmura hazırlıksız yakalanan İstanbullular, saçakların altına ve otobüs duraklarına sığınarak yağıştan korunmaya çalıştı. Çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Zeytinburnu’nda, sokakta yaşayan bir kişi otobüs durağında ölü bulundu.
KUMBURGAZ-ÇORLU YOLU KAPANDI: Yağmur nedeniyle E-5 karayolunun Kumburgaz-Çorlu bölümü kısa süreli trafiğe kapandı.
İDO’NUN BAZI SEFERLERİ İPTAL OLDU:
İDO’dan alınan bilgiye göre saat 09.00’da yapılması gereken Bursa-Kadıköy-Kabataş ile 08.00’de yapılması gereken Armutlu-Yenikapı-Bostancı seferleri iptal edildi.
UÇAK SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ:
İstanbul’da rüzgarın ani yön değiştirmesi, uçakların inişinde tehlike yaratması nedeniyle hava trafiği aksadı. Atatürk Havalimanı’na yapılan kimi uçuşlar iptal edildi.
TUNCA TAŞTI:
Edirne’de Tunca Nehri’nin taşması sonucu Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi mevkisi ve tarım alanları su altında kaldı. Sarayiçi mevkisindeki Kanuni ve Fatih köprüleri ile Yeniimaret mevkisindeki Yalnızgöz Köprüsü trafiğe kapatıldı, balıkçı barınaklarını da su bastı. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Olimpiyatlara savaşçıl maskot

SONRAKİ HABER

Kazakistan’da tren, yolcu otobüsüne çarptı: 3 ölü, 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa