23 Aralık 2009 00:00

EMEP Pülümür’de ilçe örgütü kurdu

EMEK Partisi (EMEP) Dersim’in Pülümür ilçesinde örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak ilçe binası açtı.

Paylaş

EMEK Partisi (EMEP) Dersim’in Pülümür ilçesinde örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak ilçe binası açtı. DSP ve CHP’den istifa edenlerin de EMEP’e üye olduğu açılışa EMEP Dersim İl Başkanı Hüseyin Tunç, GYK Üyesi Mustafa Taşkale, çok sayıda vatandaş ile il ve ilçe yöneticileri katıldı.
Açılışta konuşan Dersim İl Başkanı Hüseyin Tunç, bundan sonraki süreçte Pülümür halkıyla omuz omuza mücadele edeceklerini belirtti. Mustafa Taşkale, EMEP’e halkın katılımını esas aldıklarını söyleyerek, “Bir şeylerin yapılacağına inanıyorsak bunun ancak halkın katılımı ve gücüyle yapılabileceğini biliyoruz” dedi. EMEP Pülümür İlçe Başkanı Ulaş Özyol ise parti olarak her zaman vatandaşın düşüncelerini önemseyerek hareket edeceklerini belirtti.
Karşılıklı görüşlerin alındığı açılışta konuşan Pülümürlüler, Pülümür’de demokratik mücadelenin önünün açılmasının sevindirici olduğunu belirtiler. Pülümürlüler Pülümür’de geç kalınmış olsa da EMEP ilçe örgütünün kurulmuş olmasının kendilerine umut verdiğini söylediler.
DSP VE CHP’DEN İSTİFA EDİP EMEP’E GEÇTİLER
DSP’den istifa ederek EMEP’e katılan Pülümür İl Genel Meclis Üyesi Kazım Yıldız, düzen partilerinden koparak, halkın sesine kulak veren EMEP’le yola devam edeceğini söyledi. Ayrıca aralarında köy muhtarlarının da olduğu önceki dönem CHP üyesi olan yaklaşık kırk kişi de EMEP’e üye oldu. Açılışa katılan ve CHP’den istifa eden Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun 10 Kasım’da Onur Öymen’in Meclis’te yaptığı konuşmayı hatırlatarak, sarf edilen sözlerin Dersimlileri yaraladığını belirtti. Coşkun, “Bir siyasi partinin tüm ilçelerde teşkilat kurması demokrasiye katkı sunmuştur. EMEP il ve ilçe başkanlarına başarılar diliyorum” dedi. EMEP yöneticilerinin açılışa katılan Pülümürlülerin sorunlarını ve taleplerini dinlemesiyle açılış sona erdi.
(TunceliEVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Öğrencilerden boykot

SONRAKİ HABER

Huawei, EMUI 9.1 güncellemesi alacak cihazların listesini paylaştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa