24 Aralık 2009 00:00

Dolmabahçe görüşmesi deşifre mi oluyor?

ERDOĞAN ile Büyükanıt, Dolmabahçe’de ne konuştu? Kamuoyu uzun dönem bu sorunun yanıtını aradı.

Paylaş

ERDOĞAN ile Büyükanıt, Dolmabahçe’de ne konuştu? Kamuoyu uzun dönem bu sorunun yanıtını aradı. Bu görüşme üzerine çok sayıda spekülasyon yapıldı. Ancak bir süredir gündemden düşen bu konu, Yargıtay’ın aldığı bir karala yeniden gündeme geldi.
ÜRKÜTÜCÜ HARCAMALAR
Sağlar, Erdoğan ve Büyükanıt’ın Dolmabahçe’de yaptığı görüşmeye ilişkin 15 Mayıs 2008 tarihli Birgün gazetesinde “Dolmabahçe’de Büyükanıt’a dosya verildi mi?” başlıklı bir yazı kaleme alındı. Yazıda özetle, “Büyükanıt’a Başbakan tarafından Dolmabahçe Sarayı’nda, Filiz Büyükanıt’ın yaptığı harcamaları gösteren bir dosya verildiği, dosyanın içeriğinin ürkütücü olduğu” iddiası dile getirildi. Yazı üzerine Büyükanıt çifti, Sağlar ve gazete aleyhine 100 bin TL’lik dava açtı.
SÜRPRİZ GELİŞME
Sonuçlanan davanın ardından Sağlar’ın 17 bin TL manevi tazminat ödemesine yönelik bozma kararından sürpriz bir gelişme çıktı. Kararda, davalıların Ergenekon davası sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un evinde yapılan arama sırasında davacılar hakkında da bazı kanıtların elde edildiğini iddia ettikleri belirtilerek, bu kanıtların İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden istenerek incelenmesi talep edildi. Bu kararın ardından dosya yeniden incelenecek. Belki de konuşmanın içeriği ortaya çıkacak.
KONUŞMA POLEMİĞİ
Büyükanıt çifti ise Sağlar’ın bu iddialarını yalanlamıştı. Büyükanıt, “Zamanı gelince anlatacağım” demişti. Başbakan Erdoğan bu açıklamaya tepki göstererek, konuşmanın devlet sırrı olduğunu, Büyükanıt’ın konuşması halinde kendisinin de konuşacağını açıklamıştı.
Sağlar gelişme sonrası yaptığı açıklamada “Gerçekler ortaya çıkabilir” dedi.
(HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

94 belediye başkanı BDP’ye katıldı

SONRAKİ HABER

Dolar/TL kuru saniyeler içerisinde 6,39’a çıkıp geriledi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa