24 Aralık 2009 00:00

Bir dönem kapanıyor mu?

Türkiye’nin en büyük medya patronu Aydın Doğan’ın, şirketleri nedeniyle yaşadığı sıkıntılar nedeniyle emekliye ayrılacağı belirtildi. Yerine, kızları bakacak.

Paylaş

Türkiye’nin en büyük medya patronu Aydın Doğan’ın, şirketleri nedeniyle yaşadığı sıkıntılar nedeniyle emekliye ayrılacağı belirtildi. Yerine, kızları bakacak.
Gazeteciler.com sitesinin haberine göre son dönemde büyük sıkıntılar yaşayan medya patronu Aydın Doğan, kendini emekli etme kararı aldı. Habere göre bu kararını yılbaşında uygulamaya koyuyor. 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle Aydın Doğan, aktif iş hayatına son veriyor.
KIZLARI YÖNETECEK
Aydın Doğan, kendisinden sonra yerine kızı Arzuhan Yalçındağ’ı geçirecek. Bu durumda şirketi tamamen kızları yönetecek. Arzuhan Yalçındağ ise artık medya patronluğu yapmayacak. Şirketin diğer işleri ile ilgilenecek. Medya işlerini tamamen CEO’lara bırakacak. Bu konuda net bir görev ayrımı yapılacak.
Aydın Doğan’ın emekliliği için “Rahmi Koç formülü” tabirini kullanan siteye göre büyük patronun bir eli yine kızlarının üzerinde olacak.
PETROL OFİSİ BAŞINA BELA OLDU
Aydın Doğan, yıllardır Hürriyet, Milliyet, Radikal, Posta gibi çok satılan, okunan ve etkili gazetelerin, Kanal D ve star gibi televizyon kanallarının ve birçok medya organının sahibi olarak, ülkenin en büyük medya patronu durumunda. Aynı zamanda Petrol Ofisi gibi medya dışı büyük kuruluşların da sahibi.
Ancak özelleştirmeyle aldığı Petrol Ofisi, Aydın Doğan’a uğurlu gelmedi. Çünkü AKP Hükümeti tarafından kesilen yüksek vergiler, Doğan’ı zor durumda bıraktı. Bir süredir, Doğan’a ait kimi medya organlarının başka patronlara satıldığı haberleri yapılıyor. Milliyet gazetesi ve star televizyonu, satış için en çok adı geçen organlar, satın alan grubun ise Bugün ve Kanaltürk’ün sahibi İpek Grubu olduğu iddia ediliyor.
Eğer Aydın Doğan gazetelerini satar ya da emekli olursa, medyada bir dönem kapanmış olacak. En büyük medya patronu sahadan çekilmiş olacak. (MEDYA SERVİSİ)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Antalya yerel televizyon kanalında 17 basın emekçisi işten çıkarıldı

SONRAKİ HABER

Elazığ'da okullar 24 Şubat'ta açılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...