25 Aralık 2009 00:00

Cerrahpaşa’da ortak ses

İSTANBUL Üniversitesi Sosyal Tesislerinin özelleştirilmesi kararının durdurulması için SES ve Tez Koop-İş üyeleri....

Paylaş

İSTANBUL Üniversitesi Sosyal Tesislerinin özelleştirilmesi kararının durdurulması için SES ve Tez Koop-İş üyeleri ile öğrenciler birlikte eylem yaptı. Eylemin aynı zamanda işçi ve emekçiler üzerinde artarak devam eden baskı ve şiddeti kınamak için yapıldığı bildirildi.
Burada konuşan Tez Koop-İş 5 No’lu Şube Başkanı Rabia Özkaraca, Türk-İş’in başkanlar kurulu kararlarını bütün işyerlerinde uygulanacaklarını söyledi.
SES Aksaray Şube Başkanı Songül Beydilli, halkı mağdur eden politikaları üretenlere karşı birleşmek gerektiğini belirtti. Hak arama mücadelesi için yaptıkları eylemlerle ilgili Başbakan’ın söylediği sözlere değinen Beydilli, “Bizi provokatörlerin kışkırttığını iddia ediyorlar. Bizi kışkırtan hükümetin kendisidir. Provokatörü başka yerde kimse aramasın. İşimize, ekmeğimize, sağlığımıza göz dikenler halkı provoke ediyorlar” dedi.
Cerrahpaşa öğrencileri adına konuşan Bayram Şahin de 2005 yılında yemekhaneleri özelleştiren ve işçileri 13-14 saat çalıştıran zihniyetin bugün de sosyal tesisleri satmak istediğini dile getirdi. Ortak basın metnini okuyan SES Aksaray Şube yöneticisi Aydın Erol, İܒde çalışan işçiler, memurlar ve öğrenciler olarak güçlerini birleştirerek birlikte hareket edeceklerini söyledi. Aydın, “Üniversitede taşeron şirketler aracılığı ile hizmet üretilmesine, üniversitelerin rant kapısı haline getirilmesine, işçilerin, memurların ve öğrencilerin haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tersane sözleşmesine son nokta konuldu

SONRAKİ HABER

NBA’in efsane basketbolcusu Kobe Bryant hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...